Novinky

BuhoCleaner: šikovná aplikace, co vám pomůže s uvolněním místa na Macu

Dříve či později narazí každý uživatel Macu na otázku, jak efektivně uvolnit místo na disku a zbavit se nepotřebných dat. V průběhu času totiž dochází k tomu, že vámi používané aplikace si vytváří dočasné soubory, které mohou nezřídka ukousnout i několik desítek GB z interního úložiště. Pokud tedy hledáte aplikaci, která vám s tím pomůže a přitom nabídne pár zajímavých funkcí navíc, BuhoCleaner je ideálním adeptem.

Jednou z hlavních výhod aplikace BuhoCleaner je intuitivní uživatelské rozhraní, ve kterém je velice snadné se zorientovat. Doslova na pár kliknutí tak můžete například skenovat disk, identifikovat a spravovat dočasné data (cache) aplikací, velké soubory či korigovat software a služby, které se automaticky spouští po startu macOS. 

Vyčištění Macu na dvě kliknutí

Pojďme se nyní podívat, jak BuhoCleaner funguje v praxi. Po spuštění aplikace vás přivítá obrazovka s výzvou k prohledání disku. Jakmile se provede sken, tak už stačí kliknout na tlačítkou “Remove“. A to je vše. S nejvyšší pravděpodobností tím uvolníte hned několik GB místa, které zabíraly dočasné soubory a další softwarové „haraburdí“. Pokud byste ale chtěli mít větší kontrolu nad tím, co z vašeho disku zmizí, lze zobrazit detailní rozpis položek, které aplikace vyhodnotila jako nepotřebné.

Další funkcí je nástroj pro odinstalování aplikací. To funguje přesně tak, jak byste očekávali. Tato možnost se hodí v případech, kdy se chcete například zbavit otravné aplikace, nebo mít jednoduše jistotu, že z disku zmizí všechny data spojená s daným softwarem. S tím přímo souvisí položka “Lefovers“ kde vidíte data aplikací, které jste už v minulosti smazali tradičním způsobem.

Zbaví vás také duplicitních souborů

BuhoCleaner vám umí zároveň přehledně zobrazit také soubory, které zabírají na disku nejvíce místa. Tuto funkci ocení všichni, kteří ztrácí přehled nad tím uloženými daty. Soubory jsou navíc rozděleny podle typu, takže si snadno můžete projít například uložená videa či dokumenty, a následně se rozhodnout, co už nebudete potřebovat.

Další zajímavou vychytávkou je hledání duplicitních souborů. BuhoCleaner můžete nechat zkontrolovat buď celý disk či jen vybrané složky, o kterých si myslíte, že by mohly obsahovat duplikáty. Pokud dojde k nalezení duplicit, aplikace je automaticky identifikuje a vy je pak můžete pohodlně smazat.

Kliknutím na zástupce v horním řádku nabídek se objeví panel s rychlým náhledem na systémové prostředky

Velmi užitečným pomocníkem je také nástroj, který umí odhalit aplikace a procesy, které se automaticky spouští po každém startu operačního systému macOS. Pokud některou z těchto aplikací chcete zakázat, stačí ji jedním kliknutím vypnout.

Důležité je také zmínit, že BuhoCleaner je optimalizován pro běh na počítačích Mac s Apple Silicon čipy M1/M2 s operačním systémem macOS 10.12 a novější. Vývojáři navíc naslouchají komunitě a průběžně aplikaci vylepšují. Zároveň na svém blogu publikují užitečné články, kde například vysvětlují, jak pracovat s úložištěm či jak se zbavit nepotřebných aplikací. Příjemný je také prodejní model, který nespoléhá na dnes tolik populární předplatné. Licence pro jedno zařízení vychází na 19,99 dolarů, což lze s ohledem na funkčnost považovat za naprosto adekvátní částku. Aplikaci si ale můžete vyzkoušet bezplatně v trial verzi, která však obsahuje omezení. Najednou můžete smazat pouze 3 GB dat.

foto: CeskyMac.cz | Richard Streit

Sleva pro naše čtenáře!

Pokud vás aplikace BuhoCleaner zaujala, můžete využít nabídky, kterou jsme domluvili se samotnými vývojáři. Ta zahrnuje 20% slevu na Single & Family licence. Zvýhodněnou cenu lze uplatnit zadáním kódu CM23KQ1. Pozor, nabídka se vztahuje pouze pro 50 nejrychlejších!

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button