Novinky

Budoucí iPhony by mohly díky unikátní technologii dostat skrytý objektiv předního fotoaparátu

Analytik Jeff Pu, který je součástí čínské investiční firmy GF Securities, uvedl, že společnost Largan, jež dodává objektivy pro iPhone, vyvíjí speciální černou vrstvu pro čočky předního fotoaparátu. Podle výzkumné zprávy Jeffa Pu, kterou sdílejí tchajwanské publikace Economic Daily News a MoneyDJ, je zřejmé, že jeden nebo dva výrobci smartphonů by mohli tuto novou technologii přijmout již v roce 2020. Zároveň se spekuluje, že by daná technologie mohla být použita u budoucích iPhonů, jelikož dodavatel Largan již spolupracuje se společností Apple.

První dojmy z iPhone Xs Max: evoluční vábení

Zbaví se iPhony výřezu v displeji?

Nová vrstva by umožnila to, aby objektiv přední kamery byl úplně skrytý, čímž by nebyl narušen design rámečků kolem displeje, jelikož u současných iPhonů může objektiv čelní kamery působit jako rušivý element. Pomocí speciální vrstvy se má docílit toho, aby objektiv nebyl viditelný z jakéhokoliv úhlu či za jakýkoliv světelných podmínek. Uvedená technologie by dále mohla být dalším důležitým krokem v oblasti designu, který Apple považuje za klíčový.

Pro současný designový jazyk iPhonů je typický výřez v horní části zobrazovacího panelu, kde se ukrývá modul s TrueDepth kamerou. Ačkoli se z toho stal již signifikantní prvek jablečných smartphonů, řada uživatelů by byla radši, kdyby zde nebyl. Výše zmíněná technologie tak může znamenat řešení, jak se výřezu elegantně zbavit. 

Zdroj
CoM

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button