Novinky

Bude přespříští iPhone „véčko“? Apple má zájem o flexibilní displeje od LG

Displeje společnosti LG patří bezpochyby mezi absolutní špičku. Ačkoliv se dodavatelem OLED displejů pro příští iPhone stane spíše společnost Sharp, má Apple s LG velké plány. Jihokorejská firma totiž vyvinula technologie, jenž by umožnili masovou výrobu flexibilních OLED displejů. Právě ty by mohl od roku 2018 odebírat pro své telefony také Apple.

lg-flexible-oled-780x520

Flexibilní displeje by umožnily například výrobu skládacích telefonů, na jejichž vývoji pracuje také Samsung. Několik patentů zabývajících se právě skládacími smarphony Apple už vlastní. Kromě Applu mají o revoluční displeje zájem také další technologičtí giganti jako Google a Microsoft. Několik funkčních prototypů už LG veřejnosti několikrát ukázala, podle vyjádření společnosti však masová výroba nezačne dříve, než v roce 2018. LG tím pádem možná předběhla ve vývoji flexibilních displejů již zmíněný Samsung, který se podobnými technologiemi také intenzivně zabývá.

Vzhledem k těmto okolnostem není vůbec vyloučeno, že se v poměrně blízké budoucností opět na trh vrátí mobily s dnes již legendární konstrukcí „véčka“, jenž by umožnili osazení smartphonů skutku obřími displeji nebo naopak velmi kompaktními rozměry.

Zdroj

Štítky

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close