Novinky

Brýle pro virtuální realitu od Applu by mohly mít speciální rukavice na rozpoznávání pohybových gest

Je veřejným tajemstvím, že Apple již delší dobu vyvíjí vlastní headset pro virtuální a rozšířenou realitu. Obě technologie představují obrovský potenciál, který si v Cupertinu velmi dobře uvědomují a je tedy logické, že dříve či později se dočkáme produktu, který bude cílit právě na tuto oblast. V kuloárech se dokonce šušká, že Apple postoupil do další fáze vývoje, který završil prezentací předprodukčních vzorků nejvyššímu vedení společnosti.

Spekulacím na toto téma nahrává do karet také neustále bobtnající seznam patentů, kterými nám Apple nepřímo nastiňuje, jak nad tímto segmentem uvažuje a co nás pravděpodobně nemine. Nejnovější přihláška například zmiňuje doplňkové příslušenství v podobě speciálních rukavic. Ty mají najít uplatnění ve virtuální realitě, kde je bude možné použít pro ovládání kurzoru, pohyb v nabídkách, výběr souborů a další akce. Rukavice mají komunikovat s brýlemi, které by na základě kombinace senzorů a kamer mohly detekovat jemné pohyby a ty následně interpretovat do virtuálního prostoru.

Patent dále zmiňuje různé způsoby detekce včetně kontaktů mezi různými částmi těla. Rukavice budou z toho důvodu pravděpodobně vybavené snímacími elektrodami, které zvládnout rozpoznávat dotyky. Apple zároveň koketuje s myšlenkou, že by mohl do ovládání zapojit Apple Watch či tomu podobná zařízení vybavená pohybovými senzory.

Zdroj: Unsplash (autor: David Dvoracek)

Každý, kdo měl možnost si vyzkoušet virtuální realitu, tak moc dobře ví, že snímání rukou je celkem problém. Výrobci k tomu přistupují různými způsoby a většinou používají nejrůznější ovladače. To ovšem není zdaleka tak přirozené, jak by mohlo být. Speciální rukavice by tedy mohly představovat zajímavý ovládací prvek, kterým by si Apple zajistil konkurenční výhodu.

Samozřejmě je dobré mít na paměti, že podání patentu automaticky neznamená jeho budoucí přetavení v reálný produkt. Apple má v zásobě tisíce technologickým patentů, které v drtivé většině případů zůstanou na papíře. Tak či onak je zajímavé sledovat, jak Apple o virtuální a rozšířené realitě přemýšlí.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button