Novinky

Blbost roku či nápad století? Tento kryt přidá iPhonu fyzickou klávesnici

Také se vám při prvním pohledu vybavilo BlackBerry?

Možná se mezi vámi najdou tací, kteří si ještě vzpomenou na doby před iPhonem, kdy mobilnímu světu vládly smartphony s hardwarovou klávesnicí. Osobně mám ještě v živé paměti promakané modely od BlackBerry či Palmu, které charakterizovaly pohodlné klávesnice. S příchodem prvního iPhonu však začal této koncepci zvonit umíráček, respektive neviditelná ruka trhu ukázala, že si vystačí s dotykovým displejem. Jak ale jedno staré marketingové pořekadlo praví “trendy se opakují v kruzích nad sebou“. A možná to byla právě tato myšlenka, která dala vzniknout speciálnímu krytu, který iPhonu přidá hardwarovou klávesnici.

Příslušenství se jmenuje Clicks a za jeho vývojem stojí společnost Clicks Technology sídlící v Londýně. Myšlenka produktu je poměrně jednoduchá. Cílem je nabídnout hardwarovou klávesnici pro iPhone, která se snadno používá a dokáže uživateli nabídnout jedinečný zážitek ze psaní textů.

kryt s klávesnicí Clicks žlutá varianta

Z pohledu funkční výbavy stojí za zmínku, že klávesnice je podsvícená a přitom nepotřebuje k napájení vlastní baterii. Energii si totiž bere přímo z iPhonu skrze USB-C či Lightning rozhraní. Port na spodní straně krytu je průchozí a podporuje rychlé nabíjení.

Clicks: dvě barevné varianty a verze pouze pro iPhone

Tvůrci projektu se chlubí tím, že díky klávesnici můžete používat tradiční klávesové zkratky, které iOS podporuje. Clicks Creator Keyboard si lze v současné době předobjednat za 139 USD ve variantě pro iPhone 14 Pro a iPhone 15 Pro. Za verze pro iPhone 15 Pro Max zaplatíte 159 dolarů. Na výběr je ze dvou barevných variant – žlutá a šedá. Fyzické doručení prvních kusů je naplánováno na březen letošního roku.

Clicks kryty pro iPhone žlutá a šedá barevná varianta

Nápad krytu s hardwarovou klávesnicí působí sympaticky, ovšem je otázkou, zda uživatelé po něčem takovém ještě touží. Dle mého názoru bude těžké přesvědčit zejména mladší uživatele, kteří vyrostli s dotykovými plackami a na legendární „PéDéÁčka“ s tlačítky si už nepamatují. Pokud však klávesnice bude skutečně tak pohodlná, jak výrobce slibuje, mohlo by jít o vcelku užitečný kousek příslušenství. Přeci jen softwarová klávesnice často zabírá polovinu displeje a překlepy jsou při jejím používání na denním pořádku.

Co na tuto vychytávku říkáte, přijde vám to jako zajímavý nápad, nebo v tom vidíte naprostou zbytečnost, kterou si pořídí jen pár nadšenců? Dejte mi vědět v diskuzi.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Kdybych měl odpovědět na otázku položenou v titulku, tak ani jedno ani druhé. Uvítá to 5,5 či možná jen 2,5 uživatelů, kteří uvítají spíš fyzická tlačítka než ťukání do displeje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button