Recenze

Recenze Urbanears Pampas: stylová bezdrátová sluchátka s praktickým ovládáním

Do ruky se nám na testování dostala sluchátka značky Urbanears, konkrétně model Pampas. Ten je mimochodem pojmenován podle švédské oblasti Pampas Marino. Ve Švédsku se nachází i samotné sídlo výrobce. Kromě sluchátek najdete v jeho nabídce i reproduktory. Jeden z nich jsme dokonce měli možnost nedávno otestovat (recenze zde).

Urbanears Pampas a obsah balení

Po vyjmutí z obalu vás okamžitě oslní záře čistě bílé krabice nesoucí na sobě vyražené logo společnosti. Po sejmutí její vrchní části vás přivítají samotná sluchátka. Kromě mnou testované béžové varianty je k mání zelená a konzervativnější černá. Osobně se mi líbí už balení produktu. Designově působí čistě, minimalisticky a stylově. Obsah balení ničím nepřekvapí. Kromě samotných sluchátek tu najdeme krátký, dobíjecí USB-C kabel a manuál. Spolu s barvou kabelu, která dokonale kopíruje sluchátka, od nás palec nahoru dostává především rozhraní USB-C.

Design a konstrukce: zvládnuto na jedničku

Vkus je velmi subjektivní záležitost. Co se líbí jednomu, nemusí se líbit druhému a naopak. Pokud se ale bavíme o sluchátkách Urbanears Pumpas, troufám si tvrdit, že právě design je jejich silnou stránkou. Konstrukce působí solidním dojmem. Dobře na tom jsou sluchátka také z hlediska flexibility. Není se tak třeba obávat například zlomení při neopatrné manipulaci.

Celkově jsou sluchátka spíše větších rozměrů, což mi v konečném důsledku díky jejich optimální váze nikterak nevadilo. Po prvním nasazení sluchátek na hlavu mě překvapilo, jak jsou náušníky měkké  a pohodlné, což platí i po několika hodinách používání. Masivní náušníky skvěle plní i funkci odhlučnění. Konkrétně při cestování veřejnou dopravou skvěle izolují okolní ruch. Na plastové části levého náušníku si všimneme dvou miniaturních otvorů.

Jde o mikrofon, jehož kvalita není příliš dobrá – jeho citlivost by mohla být rozhodně vyšší. Hned vedle leží prvek umožňující ovládání sluchátek. Tvarem připomíná malý joystick. Na spodní straně pak najdeme USB-C pro dobíjení. Na pravém sluchátku pak najdeme pouze 3,5 mm jack. Prostřednictvím audio jacku lze připojit další sluchátka a sdílet tak hudbu třeba s kamarádem sedícím vedle vás. To mi přijde jako zajímavá drobnost a dokážu si představit nejednu situaci, ve které bych tento benefit uvítal.

Průměrný zvuk doprovází povedené intuitivní ovládání

Propojení se smartphonem obstarává Bluetooth ve verzi 5.0. Díky němu jsem po celou dobu testovaní nenarazil na sebemenší, ani krátkodobé, výpadky zvuku nebo jiné neduhy. Výrobce uvádí dostupnost připojení až do vzdálenosti 30ti metrů od zdroje (samozřejmě ve volném prostoru). Tento fakt můžu potvrdit. Při používání v interiéru jsem byl příjemně překvapen. Sluchátka neměla problém s používáním na větší vzdálenost, ani přes několik zdí. Ke spárování sluchátek slouží už zmiňovaný „knoflík“. Při jeho dlouhém stisku (5 vteřin) se sluchátka zapnou, což doprovází bíle pulzující LED dioda.

Následuje modré blikání. To značí připravenost sluchátek ke spárování. Jistotu v celém procesu vám během něj dávají zvuková oznámení. Při dalším spuštění sluchátek už není potřeba proces spárování opakovat. Krátký tón vám pouze oznámí, že zařízení bylo nalezeno a sluchátka jsou připravena. Kromě toho knoflík disponuje velmi zajímavě pojatým ovládáním. Funguje totiž jako malý joystick. Díky jeho polohování je možné přeskakovat skladby nebo regulovat hlasitost zvuku. Nás jablečné fanoušky potěší i implementace funkce pro vyvolání Siri.

Tu je možné vyvolat jeho dvojitým zmáčknutím. Hlavní vlastností je u sluchátek samozřejmě zvukový projev. Ten lze popsat spíše jako průměrný. Basové podání není tak výrazné a v důsledku toho trochu splývá s ostatními pásmy. Hlasitost výstupu je dostačující, byť osobně bych si dokázal představit ještě o něco vyšší úroveň. V konečném výsledku nehrají sluchátka vůbec zle a pokud nepatříte mezi vyloženě náročné posluchače, budete s projevem spokojeni.

Parádní výdrž na jedno nabití

Další silnou stránkou sluchátek je jejich výdrž. Ta slibuje úctyhodných 30 hodin poslechu na jedno nabití. To mimochodem trvá dvě a půl hodiny. Vypíchnout si v tomto směru zaslouží již zmíněná přítomnost moderního rozhraní USB-C.

Závěrečné shrnutí

Mezi hlavní výhody sluchátek patří povedený design, pohodlná konstrukce, intuitivní ovládání a dlouhá výdrž baterie. Potěší i 3,5 mm jack s možností sdílet hudbu do dalších sluchátek. Po zvukové stránce jde o slušný průměr. Pokud nejste vyloženě audiofil se sluchem netopýra a hledáte pěkná bezdrátová sluchátka s dlouhou výdrží, budete s Urbanears Pampas spokojeni.

Urbanears Pampas

7.8

Zpracování

8.5/10

Design

8.0/10

Zvukový přednes

6.5/10

Cena

8.0/10

Plusy

  • atraktivní design
  • skládací konstrukce
  • intuitivní ovládání
  • možnost sdílet hudby přes 3,5mm jack
  • USB-C

Mínusy

  • spíše průměrný zvuk
  • v balení nenajdete žádné pouzdro

Dominik Lipavský

Rád čtu a občas také píšu o všem, co souvisí s firmou Apple, technologiemi a mobilní elektronikou. Volný čas nejraději věnuji sportu a své drahé polovičce.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button