AktualityNovinky

Beta verze nového OS X prozradila příchod dálkového ovladače s Bluetooth

Druhá beta verze systému OS X El Capitan prozradila informace o dalším produktu, který si pro nás společnost Apple chystá. Soubor s názvem „AppleBluetoothRemote.kext“ obsahuje odkazy pro dálkové ovládání skrze integrovaný Bluetooth modul. Z toho lze snadno vydedukovat, že výrobce zřejmě připravuje doplňkové příslušenství v podobě nové generace dálkového ovladače pro počítače Mac. Z dat zmíněného souboru lze vyčíst, že ovladač budeme moci použít k ovládání kurzoru myši, multimediálního přehrávače, nebo nahrávání.

 12780-7023-10132-2198-140811-Apple_Remote-l-lIR ovladač nabízený Applem není již delší dobu kompatibilní s aktuální řadou počítačů Mac – příchod nové generace se proto jeví jako zcela logický krok

Další zdroje se odkazují na nedávné spekulace o nové Apple TV, která má údajně disponovat stejným ovladáním. Dosavadní střípky informací do sebe začínají pomalu zapadat a my si díky tomu můžeme udělat jasnější představu o celé situaci. Aktuálně nabízený ovladač již není se současnými Macbooky kompatibilní a proto se vývoj jeho nástupce jeví jako zcela logický krok. Oficiální odhalení se předpokládá na podzim letošního roku s uvolněním finální verze OS X El Capitan.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button