Novinky

Bechmark odhalil, jakou výbavu nabídne 13“ MacBook Pro 2020

Loňský rok byl z pohledu nových Apple produktů více než štědrý. Dočkali jsme se hned několika novinek včetně 16“ MacBooku Pro, který se zároveň stal nejvýkonnějším laptopem v nabídce kalifornského výrobce. Kromě větší obrazovky zde došlo na implementaci inovované klávesnice s nůžkovým mechanismem, který má být mnohem spolehlivější než ten použitý u předchozích modelů.

Záhy po odhalení 16“ MacBooku Pro se začalo spekulovat nad tím, kdy se objeví revize 13“ modelu. Pravděpodobně to nebude trvat moc dlouho. Na internet totiž unikly výsledky benchmarku, který prozrazuje jeho klíčové parametry. V prvé řadě je důležité zmínit, že do 13“ MacBooku Pro se nastěhují procesory Intel Core 10. generace z rodiny Ice Lake.

Uniklé výsledky benchmarku odkazují na variantu 13“ MacBooku Pro s čipsetem Intel Core i7-1068NG7, který vychází z 10nm architektury a spoléhá na šest výpočetních jader. Z tabulky je patrné, že o výkon zde nouze rozhodně nebude. Mnohem důležitější je ovšem fakt, že desátá generace procesorů od Intelu má citelně nižší energetické nároky, což se jistě odrazí na delší výdrži.

Podle zákulisní šuškandy bude možné další revizi 13“ MacBooku Pro 2020 osadit až 32GB operační pamětí a 2TB SSD úložištěm. Za takřka veřejné tajemství můžeme považovat přítomnost stejné klávesnice, jakou disponuje 16“ varianta. To je ostatně velmi důležitá informace, jelikož motýlkový mechanismus kláves byl Achillovou patou několika posledních generací všech MacBooků.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button