Novinky

Automobil od Applu bude úžasný, tvrdí výkonný ředitel Fordu

Nedávno jsme vás informovali o rozhovoru, kde se Elon Musk vyjádřil k automobilu vyvíjeným společností Apple. Na stejné téma se rozpovídal výkonný ředitel Fordu, Don Butler. Přestože jde o potenciální konkurenci, neskrýval své nadšení. Dle jeho slov je skvělé, že do automobilového průmyslu míří nováčci z řad technologických firem. „Myslím si, že Apple a Google mají velkou šanci vytvořit úžasné automobily“, uvedl Butler v jedné ze svých odpovědí na otázku redaktora ze serveru TrustedReviews. Ačkoliv Apple práce na automobilu doposud oficiálně nepotvrdil, dosavadní úniky z celé záležitosti udělaly veřejné tajemství.

Apple_Car.2.largeTyto domněnky potvrzuje i masivní nábor odborníků a nedávná registrace webové domény apple.car. Podle zákulisních informací nese projekt interní označení Titan. Co se týče technických specifikací, prozatím víme pouze několik střípků. Apple údajně využije část podvozkové platformy modelu BMW i3, což má konstruktérům výrazně pomoci při budování zbytku automobilu. Netřeba dodávat, že pohon bude čistě elektrický. Otázkou však zůstává, zda se dočkáme implementace autonomních systémů. Jelikož má k oficiálnímu odhalení dojít v roce 2019, s nejvyšší pravděpodobností se elektromobil klasických ovládacích prvků v podobě volantu a pedálů jen tak nezbaví.

Ačkoliv to nikdo ze zástupců tradičních automobilek naplno nevyslovil, od Applu očekávají stejnou revoluci, jakou způsobil v mobilním segmentu. Zda se kalifornské společnosti skutečně podaří představit referenční autmobobil pro 21. století, je předčasné soudit. Jedno je však v tuto chvíli jisté. Pokud vyrobí skvělý automobil, otevřou se mu vrátka k dalšímu růstu a posílení pozice na globálním trhu.

Zdroj

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button