Novinky

Elon Musk se v rozhovoru rozpovídal o Apple Car a budoucnosti elektromobilů

Elon Musk se před několika dny objevil v rozhovoru, kde redaktorům z BBC nastínil svou vizi automobilového průmyslu. Jedna z otázek směřovala k hojně spekulovanému projektu Applu, který má za cíl vývoj vlastního elektromobilu. Elon Musk odpověděl ve smyslu, že pokud najímáte tisíce odborníků z řad automobilových inženýrů, je těžké něco tak velkého ututlat. Zároveň dodal, že kalifornský výrobce disponuje dostatkem finančních prostředků i zkušeností v oblasti designu a tudíž nepochybuje, že výsledný automobil bude na vysoké úrovni. Pokud zabředneme do starších zpráv, elektromobil od Applu má využít základ platformy od BMW. S nejvyšší pravděpodobností půjde o podvozkovou část, na níž usadí karoserii vlastní výroby.

Tesla CEO Elon Musk

Musk se pochopitelně rozpovídal budoucnosti segmentu elektromobilů jako takových. Auta spalující fosilní paliva jsou podlě něj odsouzena k zániku a je pouze otázkou času, kdy se objeví jako exponáty v muzeích techniky. Karty jsou v tomto směru jasně dány a nástupní křivka rozšíření bude záviset převážně na legislativě, která je aktuálně největší brzdou. V horizontu následujících let se dočkáme doby, kdy se autonomní vozidla stanou běžnou součástí provozu. Možnost řízení ale zůstane z pochopitelných důvodů zachována.

Lidský faktor však bude považován za potenciální riziko nehody. Dost možná se tak dožijeme éry, kdy na neoprávněné ovládání vozu lidmi bude pohlíženo jako na přestupek. Dokážete si představit žít v době, kdy za řízení dostanete pokutu? O svůj názor se můžete podělit v diskuzi pod tímto článkem.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button