AutomatorTipy a triky

Automator potřetí – rychlé ukončení všech spuštěných aplikací

Jestli stejně jako já čas od času potřebujete rychle odejít od počítače a nechcete nechat běžet na pozadí všechny spuštěné aplikace, nemusíte je zavírat jednu po druhé, ale můžete si v Automatoru vytvořit jednoduchou aplikaci, která to udělá za vás. Pojďme se podívat jak toho dosáhnout.

Krok první:

Otevřeme si Automator (je uložený ve složce Aplikace), z nabídky vybereme Aplikace a klikneme na tlačítko Vybrat. (viz obr. 1)

Krok druhý:

V seznamu akcí vybereme Utility a zde vyhledáme Ukončit všechny aplikace a tuto akci přetáhneme myší do pravého pracovního okna. (obr. 2)

Krok třetí:

Pokud si přejeme, aby se nás aplikace zeptala na uložení změn před ukončením (například v otevřených/rozepsaných dokumentech), necháme zaškrtnuté políčko Požádat o uložení změn. Takto se nám nestane, že když nechtěně klikneme na námi vytvořenou aplikaci, ta ukončí všechny programy a my přijdeme o celodenní práci.

Krok čtvrtý:

Námi nově vytvořenou aplikaci uložíme – v menu Automatoru klikneme na Soubor -> Uložit (nebo stiskneme současně klávesy CMD + S) a uložíme pod námi požadovaným názvem. Já jsem použil název Ukončit vše. Aplikaci uložíme do složky Aplikace a odsud přetáhneme do Docku, takže ji budeme mít neustále při ruce, když ji budeme potřebovat.

Aplikaci vytvořenou tímto návodem můžete stáhnout zde:

Automator aplikace - ukončit vše
Automator aplikace - ukončit vše
Ukončit vše.app.zip
Version: 1
328.9 KiB
636 Downloads
Detaily...
Automator aplikace - ukončit vše
Automator aplikace - ukončit vše
Ukončit vše.app.zip
Version: 1
328.9 KiB
636 Downloads
Detaily...

FiL

Dlouholetý uživatel produktů Apple všeho druhu a věčný experimentátor. Dne 1.1.2012 po několikaletém rozmýšlení založil tento blog pro začínající i zkušené uživatele a pokud může vždy se snaží pomoct. Držitel Apple Certified Associate - Mac Integration 10.7, Apple Certified Associate - Mac Integration 10.8. Apple Certified Support Professional 10.7 a Apple Certified Technical Coordinator 10.7

Doporučené články

2 Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button