AktualityiOSiPhoneNovinky

Automatic adapter: Přidejte svému automobilu chytré funkce

Součásné automobily jsou stále častěji vybavovány moderními technologiemi, které dokáží komunikovat s našimi chytrými telefony. Pokud však nepatříte mezi šťastné majitele nejnovějšího modelu Audi či BMW, můžete si tento luxus přesto dopřát i ve vašem starším voze. Společnost Automatic představila již druhou generaci adaptéru, který dokáže téměř každý automobil obohatit o řadu chytrých funkcí.

Automatic_Adapter_Hand_Car-640x478

V podstatě se jedná o kompaktní dongle s OBD-II konektorem jímž disponují všechna vozidla s datem výroby od roku 1996. Jeho výbava zahrnuje Bluetooth modul 4.0 (EDR, BLE, MFI), akcelerometr a 128-bitový šifrovací systém. Adaptér komunikuje se všemi zařízeními s operačním systémem iOS a Android. Párování probíhá bezdrátově a díky doprovodné aplikaci můžete na displeji telefonu sledovat například detailní data o kilometrovém nájezdu, či chybové hlášky z řídící jednotky.

Další užitečnou vlastností je lokalizace automobilu, což jistě oceníte při hledání svého plechového miláčka na rozlehlém parkovišti před nákupním centrem. Integrovaný akcelerometr zvládá detekovat případnou kolizi a následně zavolat o pomoc. Dongl si můžete objednat přímo ze stránek výrobce za částku 99,50 USD (zhruba 2600 Kč).

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button