Novinky

Australský mladík si udělal výnosný byznys. Prodával účty jiných a teď ho čeká vězení

Australská policie během včerejšího dne oznámila zatčení muže, který si vydělal nemalé částky na obchodováním s osobními údaji. Za poplatek své klientele totiž nabízel přístupové údaje ke streamovacím platformám jako Spotify nebo Netflix. 21letý mladík si tímto způsobem přišel na 300 tisíc australských dolarů, což v přepočtu představuje 4,8 milionů korun. 

Zcizené přístupové údaje nabízel na webové stránce wickedgen.com a kromě hesel k účtům na Spotify a Netflix zde zájemci mohli najít údaje k přístupu také na další služby. Jmenovitě například videoplatformu Hulu. Tip na podezřelý web předala australské policii v loňském roce americká FBI. Stránka, která o sobě tvrdí, že má 120 tisíc platících členů, totiž operovala globálně a tak začala zajímat také policejní orgány mimo území Austrálie. 

Soupeř Netflixu ze stáje Applu je za dveřmi. Může se stát lídrem trhu

Policie také prozradila, že při zatýkání zabavila množství elektronických dokumentů a také blíže nespecifikovaný objem kryptoměn. Obviněný mladík podle všeho údaje získával z nejrůznějších úniků, se kterými se technologické společnosti potýkají neustále. Získanými osobními údaji se poté pokoušel přihlásit i na další služby. Pokud lidé používali stejná hesla k přístupu na více platforem, snaha se útočníkům vyplatila. 

Zdroj
Engadget

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button