Novinky

Apple zveřejnil ceník oprav pro iPhone X. Rozbitý displej vás bude stát jako nový iPhone 6s

Apple včera spustil předprodej iPhonu X, což v komunitě vyvolalo očekávané diskuze na nejrůznější témata. Jedním z nich se stala otázka budoucích oprav, respektive zveřejnění ceníku, který se objevil na oficiálních stránkách výrobce. Hlavním lákadlem iPhonu X je 5,8″ OLED displej, jehož výměna nebude logicky nikterak levnou záležitostí. Nikoho asi nepřekvapí, že rozbitý displej přijde na nemalé peníze, konkrétně na 279 dolarů (přibližně 6000 Kč). Tato cena je ovšem platná pouze pro americký trh. V našich končinách se ovšem vyšplhá ještě o slušných pár tisícovek výš kvůli dani a dalším nákladům spojeným s logistikou a kurzovým rozdílem. Náš osobní tip se točí kolem hranice jedenácti či dvanácti tisíc za výměnu poškozeného OLED panelu v autorizovaném servisu. To je téměř stejná cena, jakou si Apple účtuje za stále nabízený iPhone 6s.

V případě ostatních závad, na které se nevztahuje záruční krytí si budete muset připravit 549 dolarů (přibližně 12 000 Kč bez daně). Co si pod kolonkou „ostatní“ máme konkrétně představit, Apple neuvádí. Za předpokladu, že nedopatřením „pokřtíte“ skleněná záda, ke kterým má být napevno přilepená cívka pro bezdrátové nabíjení, budete se muset připravit na podobně drahý servisní zásah.

S ohledem na použité materiály a technologie v iPhone X je nemístné polemizovat nad cenami mimozáručních oprav. Pokud tedy patříte mezi miliony čekatelů, možná nebude od věci zainvestovat do kvalitního příslušenství, které smartphone ochrání před nechtěným poškozením.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button