AktualityNovinky

Apple zaměstnal inženýra, který se podílel na vývoji Microsoft HoloLens

Nová posila z Microsoftu naznačuje, kam může směřovat vývoj produktů společnosti Apple. Nick Thompson měl totiž na starosti projekt Microsoft HoloLens. Byl součástí týmu, který se  zabýval vývojem brýlí s rozšířenou realitou. Thompson pak konkrétně vedl tým zabývající se audio hardwarem. Vzhledem k novému personálnímu úlovku je tedy dost možné, že tento projekt zaujal i Apple. Podle profilu Nicka Thompsona na síti LinkedIn ale už tento inženýr v Applu před 7 lety pracoval. Tehdy měl na starosti rovněž vývoj zvukového hardwaru pro počítače Mac a Apple TV.

pinc-augmented-reality-maps

Nejedná se přitom o první náznak zájmu Applu o rozšířenou realitu. Už dříve tento rok společnost koupila start-up Metaio, tím získala 171 patentů v této oblasti. Server 9to5Mac poté spekuloval, že Apple má v plánu rozšířenou realitu využít u svých map pro iOS9. Nový prvek měl fungovat tak, že namíříte kameru na budovu a mapy vám samy nabídnou další zajímavá místa. Vypadá to ale, že této novinky se v iOS9 nedočkáme. Některé prvky by ale mohly být využity v Apple TV, která bude představena už za devět dní spolu s novými iPhony. Apple navíc už tento rok najal jednoho inženýra, který se rozšířenou realitou zabývá.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button