10 neuvěřitelných faktů o Apple, které jste nejspíš nevěděli (2.část)
6. iPhone by vás v roce 1991 vyšel na 3 miliony dolarů.
iPhone jste si v roce 1991 samozřejmě koupit nemohli. Teoreticky jste si ale mohli zakoupit jednotlivé součástky. A když už jsme u čistých teorií, dejme tomu, že byste to i udělali. Váš iPhone by vás vyšel na 3 a půl milionu dolarů. V českém jazyce potom nějakých 90 milionů korun. Můžeme zde sledovat jak neuvěřitelným tempem se zpřístupňují technologie. Jen pro úplnost můžeme dohledat, že Motorola představená v roce 1989 přišla kupujícího na 1700 dolarů. Není divů, že mobily se ještě před 10 lety nosily pro parádu pověšené na krku.
7. Zařízení Apple nemůžete použít k produkci nukleárních zbraní.
Kdo by se zatěžoval čtením smluvních podmínek. Kdybyste si ale pozorně přečetli a ne jen odškrtli podmínky při registraci do iTunes, dočetli byste se, že máte absolutní zákaz používat zařízení Apple za účelem vytvoření jaderné zbraně. Zdá se, že Apple opravdu nenechává nic na náhodě takže jak všichni Kimové, tak Iránská vláda mají smůlu. Obvolávat dodavatele součástek do nukleárních zbraní prostě musí ze Samsungu.
8. Apple vlastní v Číně svůj les.
Apple ve spolupráci ze světovým fondem na ochranu přírody dříve tento rok zakoupil milion akrů čínských lesů. Z takto získaného dřeva má v plánu uspokojovat poptávku po papíru na obaly vlastních produktů. Tímto opatřením by měl vzniknout negativní dopad na životní prostředí co se týče dodávek papíru. Dlouhodobým cílem společnosti je také globálně fungovat pouze na energii získanou z obnovitelných zdrojů.
9. Nejdražší Mac je 39 let starý.
Loni byl úplně první Apple počítač vydražen za 905 tisíc dolarů. Počítač, který Steve Jobs vyrobil v garáži v létě 1976 je tak jednoznačně nejdražším produktem za celou historii firmy. Operační paměť stroje byla v základní verzi 4kb, a grafika zvládala zobrazovat až 40×24 bodů. Na trh byl v roce 1976 uveden za 500 dolarů.
10. Retina displeje ve skutečnosti vyrábí Samsung.
Displeje s ultra vysokým rozlišením pro většinu zařízení ve skutečnosti dodává firma Samsung, stejně jako procesory. Tito dva giganti jsou v podstatě sobě navzájem důležití obchodní partneři, takže kolují domněnky, že slavné patentové války a soudní spory mezi těmito firmami jsou spíše takové domluvené divadlo, které má za účel jak jinak než reklamu.