Novinky

Apple začne přibalovat k letošním iPhonům rychlonabíječku a kabel s USB-C na Lightning

Před několika dny se objevila spekulace, podle níž Apple letos přestane přibalovat k novým iPhonům redukci Lightning na 3,5mm jack. Pokud se tak skutečně stane, řada uživatelů to bude považovat za silně hořké sousto. Je ovšem otázkou, čím by výrobce uvolněné místo zaplnil. Na toto téma navazuje informace, která se poprvé objevila na čínské sociální síti Weibo. Apple údajně přibalí do krabiček k chystaným iPhonům také nabíječku s podporou rychlého nabíjení. Tím ovšem zpráva ani zdaleka nekončí.

Součástí standardního balení se stane USB-C kabel zakončený Lightning konektorem. Pokud se nad celou věcí člověk zamyslí, dává smysl. Všechny nové MacBooky nabízí pouze jediné rozhraní, kterým je právě USB-C. Pokud patříte mezi majitele aktuálních Maců, bez potřebné redukce či dokoupeného kabelu svůj iPhone s MacBookem jednoduše nepropojíte.

Síťový USB-C adaptér má disponovat výkonem 18 W, což umožní nabití iPhonu z 0 na 50 procent za 30 minut. Podporu rychlého nabíjení nabízí již současný iPhone 8/Plus a iPhone X (recenze), ovšem rychlou nabíječku je nutné si dokoupit. Právě za tento fakt je Apple často kritizován, což nahrává do karet úniku z čínské sociální sítě.

Přiložením 18W nabíjecího adaptéru, může Apple zabít dvě mouchy jednou ranou. Zaprvé tím sebere vítr plachet kritikům a zároveň tím vyjádří vstřícný postoj vůči svým zákazníkům. Pro uživatele to bude mimo jiné znamenat značnou úsporu, jelikož originální rychlonabíječka s kabelem nestojí právě málo.

Stejně jako v případě jiných spekulací i tuto zprávu je třeba brát s jistou rezervou. Více světla do celé situace vnesou až následující týdny a měsíce, kdy se objeví další úniky z řad dodavatelských řetězců.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. A co třeba použít USB-C rovnou ? Sice sám tomuhle konektoru nefandim ale nechápu, proč se musí Apple lišit asi jako jedinej a vymýšlet si svoje divný konektory, viz všechny u iPhonů. Ještě bych pochopil použití nějaký menší verze fireware ale to co máme na telefonech od začátku, nechápu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button