NovinkyRecenze

Apple Wireless Keyboard – recenze

V dnešním článku si podrobněji představíme Apple Wireless Keyboard s českým rozložením kláves. Jak je z názvu patrné, jedná se o bezdrátové zařízení, které se s vaším Macem páruje prostřednictvím technologie Bluetooth. Jak už bývá u Apple zvykem, koupí si nepořizujete jen špičkový produkt, ale i špičkové balení, které umocní pocit opravdové vyjímečnosti. Sněhově bílá krabice není o nic větší než samotná ultra tenká klávesnice, která je v balení uložena s milimetrovou přesností mezi stěnami a zabalena v průhledné fólii. V balení taktéž nalezneme tištěnou příručku, prohlášení o shodě a tradiční dvojici samolepek nakousnutého jablka. Po otevření balení na vás dýchne velmi příjemná vůně nového produktu. Tělo klávesnice je vyrobeno z eloxovaného hliníku, které je ve spodní části doplněno sněhově bílým plastovým krytem.

Apple MC184CZ/B lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Ze stejného materiálu jsou rověž vyrobeny jednotlivé klávesy disponující nízkým zdvihem. Rozměry klávesnice, postrádající numerickou část, jsou opravdu miniaturní. Sklon klávesnice určuje “váleček” v horní hraně těla, který z levého boku pod šroubovatelným krytem ukrývá dvojici tužkových AA baterií, kterou jsou součástí balení. Na pravém boku se nachází tlačítko pro zapnutí. Psaní na klávesnici je velmi pohodlné a tiché, nikde neuslyšíte žádné vrzání či skřípání. Stabilitu na povrchu stolu zajišťuje nejen vyšší váha, ale i čtveřice pogumovaných bodů na spodní části těla, díky kterým klávesnice neklouže ani na hladkém povrchu. Klávesnici lze označit za multimediální, neboť v první řade odshora nalezneme klávesy pro ovládání jasu, Exposé, Dashboard, přehrávače a hlasitosti. Absence numerického bloku není dle mého pro běžné použití nějakou překážkou. Dílenské zpracování je, jak je u Apple zvykem, opravdu na vysoké úrovni a za svých v průměru 1600,- pořídíte opravdový designový skvost .

Graf ceny produktu Apple MC184CZ/B poskytuje server Heureka.cz

Podporované zařízení: iPhone 4/4S, iPad, iPad 2, iPad HD, iPod Touch, Mac mini, iMac, Macbook Pro, Macbook Air

Marian Kadlec

grafik na volné noze, web designer - mariankadlec.cz, manžel, Martínkův tatínek, pošetilec posedlý minimalismem, pojitel bodů, skorobloger - blog.mariankadlec.cz, gastrosexuál, skorofrutarián, Apple user, think different

Doporučené články

16 Komentáře

  1. Ano, jak kolega zmínil, teoreticky neni duvod proc by se oba pristroje nesparovali pres Bluetooth :). Bohužel nemáme možnost vyzkoušet, ale pro Vasi jistotu doporučuji navštívit resellera a vyzkoušet párování na prodejne.

    1. Tohle by mě taky zajímalo. Jde to připojit k HTC? Můj předpoklad je, že ano, protože je to zařízení komunikující přes BT, ale také předpokládám, že ne, protože je od nakousnutého jablka… 🙂 Takže jak?

  2. Čistě teoreticky by se s HTC sparovat mohla, ale jak zde pan Přikryl psal nespráruje se ani s jeho iPhone 3G. Prozatím nemáme dnes v redakci možnost vyzkoušet…..zitra otestuji na telefonu HTC u znameho a odpovím Vam zde do diskuze.

  3. Dnešní pokus o spárování s HTC Wildfire S nedopadl dobře. Telefon prostřednictvím Bluetooth klávesnici sice nalezne, ale nedokáže se s ní spárovat….. Rada na závěr, pokud uvažujete o koupi této klávesnice k jiným, než uvedeným podporovaným zařízením v článku, doporučuji opravdu zajít k prodejci a vyzkoušet párování před koupí ať máte 100% jistotu.

  4. Neviete kde by sa dala kúpiť slovenská varianta? Prípadne takáto česká? Ďakujem!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button