Novinky

Apple Watch Ultra s odstupem času: co na nich mám nejradši?

Když jsem minulý rok sledoval prezentaci hodinek Apple Watch Ultra, věděl jsem, že ač nejsem extrémní dobrodruh a už vůbec ne vrcholový sportovec, jejich koupě mě tak jako tak nakonec dožene. Né že by mi snad mé tehdejší Apple Watch Series 7 nesloužily dobře, ba naopak. Ovšem jako zarytý jablečný fanoušek jsem zkrátka podlehl úplně novému produktu. Přestože byly Apple Watch Ultra na nějakou dobu beznadějně nedostupným kouskem, nakonec jsem se dočkal a pořídil si variantu s bílým Alpským tahem. Od toho momentu uběhly čtyři měsíce, během kterých mi zároveň došlo, proč Apple Watch Ultra považuji za beznadějně nejlepší chytré hodinky, které jsem kdy používal.

Konečně hodinky pro chlapy 

Pokud jde o samotný design, jedná se samozřejmě o čistě subjektivní záležitost. Z mého pohledu je povedený, ačkoliv na mě zprvu vystupující modul se zvětšenou korunkou a nově přidaným akčním tlačítkem působil až příliš agresivně a mohutně. Naživo to ale bylo něco úplně jiného a nově nastavené koncepci jsem okamžitě podlehl. Musím říct, že jde o model hodinek, který konečně vypadá “chlapsky” a působí bytelným dojmem. V porovnání s nimi, ať na ruce nebo pouze vedle, vypadají ostatní modely jako dámská verze. Zároveň jsou na ruce stále příjemně lehké.

Zapuštěný displej a vyšší odolnost

Po několika měsících každodenního používání musím rozhodně vyzdvihnout zapuštěný displej a odolnější materiály, protože díky nim už nemusím při procházení dveřmi dávat pozor, abych “necinknul” displejem o futra, nebo používat ochranné příslušenství. Neznamená to, že by hodinky byly nesmrtelné, nicméně si troufám tvrdit, že podobným karambolem jako je střet s futry, je opravdu nerozhodíte. Nepovedlo se to ani mně. Na svém kousku si po čtyřech měsících používání, při blízkém zkoumání titanového obvodu, všímám pouze velmi drobných škrábnutí. Displej je díky safírovému sklíčku netknutý. Vyzdvihnout musím také samotnou velikost displeje, díky které se používání hodinek stalo opět o něco komfortnější záležitostí.

Apple Watch Ultra

Výdrž baterie: už nemusím spěchat domů

Jako další výrazné pozitivum vnímám vylepšenou výdrž baterie. Tu ve stylu svého používání – denně příjem průměrně 60ti notifikací, 1-2 hovory skrze hodinky, občasné diktování zpráv a nějaká ta kontrola počasí, znamená výdrž zhruba dva a půl dne na jedno nabití. To je proti mým bývalým Apple Watch Series 7 opravdu značný posun, jelikož v jejich případě jsem často musel přistupovat aktivaci úsporného režimu. Na Apple Watch Ultra jsem tuto funkci ještě ani jednou nepoužil.

Recenze Apple Watch Ultra: konečně hodinky pro skutečné sportovce? (video)

Větší korunka, výrazná haptika a tlačítko akce

Nová větší korunka s sebou přinesla také hrubší drážky a výraznější haptiku. Kombinace těchto prvků pak přidává na pocitu fortelnosti celého zařízení, ze kterého má člověk dojem, že vydrží opravdu hodně. Kladně hodnotím i nové akční tlačítko, na které jsem si rychle zvykl. Například rychlé rozsvícení svítilny je za mě doslova návyková věc. Škoda jen, že Applem definovaná paleta dostupných funkcí není pestřejší.

Výše uvedené vlastnosti vnímám jako ty největší benefity, které mi Apple Watch Ultra nabízí. Jedním dechem ale musím dodat, že pokud vlastníte Apple Watch Series 6 nebo novější a vyloženě neprahnete po tom nejlepším co v Cupertinu umí vyrobit, můžete zůstat v klidu. Pokud ale Apple Watch vnímáte jako parťáka, bez kterého nedáte ani ránu, budete z Apple Watch Ultra stejně nadšení jako já.

Také patříte mezi spokojené majitele Apple Watch Ultra, případně jaké funkce na nich nejvíce oceňujete? Podělte se s námi o vaše názory a zkušenosti v diskuzi. 

Dominik Lipavský

Rád čtu a občas také píšu o všem, co souvisí s firmou Apple, technologiemi a mobilní elektronikou. Volný čas nejraději věnuji sportu a své drahé polovičce.

Doporučené články

2 Komentáře

  1. jedna zajímavost .. byl jsem se projít se psem a jak ten blbec uviděl jiného psa tak přestává poslouchat a je potřeba ho občas strhnout zpátky .. tak při tom trhnutí se spustil bezpečnostní režim na hodinkách (ultra) a prý jestli se neohlásím tak volají záchranku 🙂

    1. Já mám paradoxně pár opačných zkušeností. Jedna z nich je pád na inline bruslích, kdy moje AW S7 zůstaly v klidu. Mimochodem mi vaše zkušenost mi připomněla situaci, kdy mi můj tehdejší iPhone Xs Max zamrznul. Během pokusu o vynucený restart jsem omylem spustil nouzové volání, které jsem nakonec zastavil. Nicméně SMS o telefonátu stihly dorazit všem nouzovým kontaktům, takže taky fajn omyl.🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button