AktualityNovinky

Roční prodeje Apple Watch by měly dosáhnout 21 milionů kusů

Podle analytiků zasvěcených to interních záležitostí Applu, je firma z Cupertina připravena prodat v prvním roce prodeje 21 milionů hodinek Apple Watch. Vzhledem k tomu, že Apple vstoupil do tohoto odvětví se zpožděním a navíc poměrně nejistě, jedná se o překvapivě pozitivní výsledek. Příjmy z tohoto množství udaných hodinek by měly dosáhnout 8,4 miliard dolarů, což v přepočtu na českou měnu činí zhruba 200 miliard korun. Průměrná cena jednoho kusu by tak měla dosahovat částky 400 dolarů, respektive 10 000 korun.

The Apple Watch is quickly becoming the dominant wearable.

Odhad pochází od analytika společnosti Asymco Horaceho Dediua, který svou analýzu odprezentoval na konferenci v San Franciscu. Pokud se Applu opravdu podaří prodat předpovídané množství chytrých hodinek, stane se společnost s nakousnutým jablkem ve znaku největším prodejcem nositelné elektroniky. Celý tento segment totiž v loňském roce vykázal celosvětově hodnotu pouze 6,8 milionů prodaných chytrých hodinek a náramků. Mezi 89 společnostmi, které se prodejem těchto zařízení zabývají pak loni vedl Samsung.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button