Novinky

Apple Watch budou v následujících letech bojovat se stále silnější konkurencí

Ačkoliv chytré hodinky Apple Watch dokázaly ve svém prvním čtvrtletí po představení urvat až obdivuhodných 75% z celého trhu nositelné elektroniky, analytici předpokládají, že podíl hodinek s operačním systémem watchOS bude v následujících obdobích klesat. Na vině by podle všeho měla být stále sílící konkurence ostatních platforem jako Android Wear, Tizen, nebo Pebble OS.

IDC-apple-watch-2016-to-2020

Agentura IDC tak předpokládá, že v tomto roce bude Apple Watch tvořit téměř přesnou polovinu ze všech prodaných chytrých hodinek. Do roku 2020 by však tento poměr měl klesnout až k 37 %. Na vině bude také to, že v následujících letech bude celý trh nositelné elektroniky růst, což s sebou ponese také větší množství konkurence. Je tak velmi pravděpodobné, že absolutní počty prodaných hodinek s nakousnutým jablkem ve znaku se i tak budou zvětšovat.

Například v roce 2016 by mělo být celosvětově prodáno 110 milionů chytrých hodinek, zatímco o čtyři roky později se podle IDC prodá za jeden rok celých 237 milionů kusů.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button