Novinky

Apple Watch Series 4 jsou přelomovým produktem, co změní vnímání nositelné elektroniky

Jony Ive patří mezi osobnosti, kterým Apple vděčí za pozici v níž se aktuálně nachází. Z jeho pera totiž vychází design všech klíčkových produktů, které nesou ikonické logo nakousnutého jablka. Nelze se proto divit, že každé jeho vyjádření na sebe strhává mediální pozornost. Výjimku netvoří ani poslední rozhovor pro Washinghton Post, kde se rozpovídal o Apple Watch Series 4.

Podle jeho slov to budou právě nedávno představené Apple Watch Series 4, u nichž uživatelé pochopí skutečný smysl a potenciál. Je to způsobeno především důrazem na nové funkce spojené se zdravím a monitorováním sportovních aktivit. Vůbec poprvé mají skutečnou možnost ovlivnit kvalitu života lidí, kteří je budou nosit.

Z toho důvodu se také Jony Ive mimo jiné domnívá, že nová generace chytrých hodinek od Applu dosáhne další úrovně osvojení, která doposud nebyla u této kategorie produktů možná. Doslova uvedl, že „každá kost v jeho těle mu říkáte, že Apple Watch Series 4 budou v dlouhodobém horizontu velmi důležitým zařízením.“

Fotoaparát v iPhonu Xs patří opět mezi nejlepší. Jaké novinky přináší?

Zatímco první generace Apple Watch byla uvedena jako příslušenství k iPhonu, v loňském roce se vše začalo naplno obracet. Přidání LTE konektivity a novinky v operačním systému watchOS daly jasně najevo, jakým směrem se Apple chce s tímto typem produktu ubírat. Nezávislost na připojeném smartphonu a koncentrace na zdravotní a sportovní funkce pomohly s transformací hodinek do role skutečně osobního zařízení.

Převezmou Apple Watch žezlo po iPhonu?

Zatímco telefon nosíte v kapse a často je někde položený, hodinky máte neustále připoutané k zápěstí, což umožňuje kontinuální snímání zdravotních funkcí a přístup k celé řadě aplikací, a to v podstatě kdykoli. Když k tomu připočteme funkce pro měření tepu, EKG a monitorování pohybových aktivit, nabídne se otázka, zda to nebudou právě hodinky, co jednou převezmou žezlo po iPhonu.

Fotoaparát v iPhonu Xs patří opět mezi nejlepší. Jaké novinky přináší?

Na otázku designu se Jony Ive nechal slyšet, že ačkoli se můžou rozdíly mezi posledními generacemi Apple Watch zdát minimální, ve skutečnosti je tomu přesně naopak. Apple Watch Series 4 disponují o 30 % větším displejem, díky čemuž lze zobrazit podstatně více informací, než tomu bylo doposud. Pak tu jsou ještě detaily, mezi něž patří haptická odezva digitální korunky či lepší mikrofony a reproduktor.

Na závěr rozhovoru pak dvorní designér Applu uvedl, jak je neskutečně pyšný na to, že může být součástí týmu lidí, kteří vyvíjí produkty, jenž v mnoha ohledech utváří technologické trendy. Následně také dodal, že u každého zařízení si uvědomuje příležitosti, jak je v dalších generacích udělat opět o něco lepší. 

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button