Novinky

Apple Watch Series 3 dostaly s poslední aktualizací podporu pro zimní sporty

Zimní sezóna sice pomalu končí, ovšem s ohledem na současný vývoj mrazivého počasí to vypadá, že vlekaři ještě nějaký ten týden pojedou na plné obrátky. Pokud tedy patříte mezi nadšence do zimních sportů zároveň vlastníte Apple Watch Series 3, dozajista vás potěší poslední aktualizace operačního systému watchOS 4.2.

Nejnovější aktualizace systému totiž obsahuje nové API pro sledování zimních sportů. Je pouze škoda, že inženýři Applu nezahrnuli nové způsoby metriky do nativních aplikací Aktivity či Cvičení a nechali vše na vývojářích třetích stran. Z toho důvodu se Apple rozhodl propagovat několik vybraných aplikací, které se specializují právě na měření zimních sportů.

Mezi aplikace aktuálně podporující nové API pro monitorování zimních radovánek patří: Slopes, snoww, Squaw Alpine, Snocru a Ski Tracks. Kromě spálených kalorií můžete měřit například počet jízd, rychlost, výškové hodnoty a další parametry. Většina podporovaných aplikací navíc disponuje propojením s platformou HealthKit, díky čemuž se naměřená data o spálených kaloriích a délce aktivity přenáší do nativní aplikace Aktivity na Apple Watch.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button