Novinky

Apple Watch pomohly odhalit rakovinu u 12leté dívky, zachránily ji tím život

Apple Watch jsou tu s námi již více jak 7 let. Za tu dobu samozřejmě dosáhly obrovského technologické pokroku a nyní již nejsou pouze prodlouženou rukou smartphonu, ale i „andělem strážným,“ který neustále hlídá naše zdraví. Není tedy divu, že Apple Watch zachránily život už spoustě jedincům, jako je například 12letá dívka Imani Miles, které Apple Watch pomohly odhalit rakovinu.

Vše začalo upozorněními, kdy Apple Watch dívce hlásily abnormálně vysoký srdeční tep. Když ani po delší době tato upozornění nepřestávala, rozhodla se Imaniina matka vzít svoji dceru do nemocnice. Tam musela Imani podstoupit operaci zánětu slepého střeva. Tím však bohužel tento příběh nekončí. Lékaři si totiž během operace všimli nádoru a po několika dalších vyšetřeních se zjistilo, že se rakovina rozšířila i do dalších částí jejího těla. Imani proto musela podstoupit další operaci, aby jí byla rakovina odstraněna. Naštěstí vše dobře dopadlo a dívenka je nyní mimo nebezpečí života.

foto: 9to5mac

Nebýt Apple Watch dopadlo by to zřejmě jinak

Imaniina matka ve zprávě uvedla, že nebýt upozornění Apple Watch, pravděpodobně by s návštěvou nemocnice tak nechvátali. Toto čekání by se ovšem mohlo pro mladou dívku stát osudným a kdyby tyto nenosila Apple Watch, mohly by být důsledky mnohem horší.

Na závěr je nutné dodat, že ačkoli Apple Watch dokázaly pomoci s odhalením rakoviny, tak přímo funkcí pro detekování této zákeřné nemoci hodinky samozřejmě nedisponují.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button