Novinky

Apple Watch by se mohly dočkat měřiče krevního tlaku. Stačil by k tomu displej s Force Touch

Minulý týden Apple s velkou slávou představil čtvrtou generaci svých chytrých hodinek Apple Watch. Podle prvních reakcí to vypadá, že s hodinkami řady Series 4 se Apple trefil do černého a produktem, který dlouho hledal své místo na slunci, se mu konečně podařilo zaujmout široké masy lidí. Při odhalování předchozích třech generací Apple zdůrazňoval zejména možnosti jejich využití při sportování. Problém je ale v tom, že trh je doslova zaplaven konkurenčními produkty jiných značek, které jsou pro sport minimálně stejně dobrým společníkem.

Naučí se Apple Watch měřit krevní tlak?

Apple proto lehce změnil kurz a jeho hodinky se nyní primárně zaměřují na monitoring zdraví svého majitele. Důkazem toho je zcela nová funkce, která umožní zaznamenat uživatelův obraz srdce skrze EKG. Vedle toho začnou Apple Watch Series 4 jednat při příliš nízkém tepu svého majitele. Pokud tento stav potrvá příliš dlouho, samy zavolají pomoc. Je tak zřejmé, že Apple Watch budou do budoucna vybaveny stále větším množstvím nejrůznějších senzorů, které mají za cíl předejít vážným zdravotním problémům.

Jak dlouho musí Češi a obyvatelé dalších zemí pracovat, aby si mohli koupit iPhone Xs?

Deník Wall Strett Journal v této souvislosti vydal zprávu, podle které by Apple Watch v jedné ze svých příštích generací mohly být schopny také měřit krevní tlak a to za použití technologie, kterou už z jablečných produktů důvěrně známe. Měření krevního tlaku by totiž mohly umožnit displeje vybavené funkcí 3D Touch. Kromě hodinek Apple Watch by tak touto technologií mohl bez větších problémů disponovat i iPhone. Wall Street Journal svou zprávu opírá o studii kolektivu kolem doktora Mukkamaly, podle jehož závěrů je krevní tlak možné měřit i z prstů a to za pomocí chytrých senzorů podobných těch, které dnes najdeme v displeji s 3D Touch a Force Touch. Výzkumníci už také vyvinuli první aplikaci, která má být prvním krokem k malé lékařské revoluci.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button