Novinky

Apple Watch v boji proti koronaviru. Podle vědců by mohly nemoc rozpoznat ještě před projevením příznaků

V souvislosti s hodinkami Apple Watch poměrně často slýcháváme, že svého majitele včas upozornily na závažné zdravotní komplikace nebo někomu přímo zachránily život. Apple své hodinky stále více staví do pozice zdravotního pomocníka. Toho by rád využil také tým vědců ze Stanfordovy univerzity. Tým kolem Michaela Snydera se aktuálně snaží přijít na způsob, jak pomocí chytrých hodinek včas identifikovat pacienty nakažené nemocí COVID-19. Podle vědců mají moderní chytré hodinky a náramky jako Apple Watch či Fitbit potenciál tuto nemoc odhalit ještě před prvními citelnými příznaky.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: David Pravda)

Tým kolem Snydera se potenciálem chytrých náramků a hodinek pro zdraví každého z nás zabývá dlouhodobě. Proto se nyní rozhodl své dosavadní poznatky nabídnout odborné veřejnosti. Věří tomu, že náznaky nemoci dokáží moderní technologie odhalit dva až tři dny před prvními symptomy. Poznatky v této oblasti by také mohly pomoci identifikovat takzvané bezpříznakové pacienty. Ti jsou totiž aktuálně jedním z nejpalčivějších problémů a zároveň důvodem, proč se infekce šíří takovou rychlostí.

Italskému sběrateli se povedl husarský kousek. Mezi elektroodpadem našel vzácné prototypy Apple Watch

Snyder věří tomu, že klíč k rozpoznání nemoci najde v srdečním rytmu a vzorci dýchání během spánku. Lidé, kteří jsou infekční, totiž podle zjištění profesora Snydera často mívají vyšší tep. Výzkum se přitom nezaměřuje jen na aktuální pandemii. Pokud se zdaří, může nabídnout klíč k časnému rozpoznání celé škály infekčních nemocí. Do výzkumu se pravděpodobně zapojí i výrobci chytrých zařízení. Například Fitbit už pro potřeby výzkumu věnoval tisíc náramků.

Zdroj
Wired
Štítky

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close