Novinky

Apple vyslyšel nářky svých uživatelů, do iOS 16.1 přidá nový ukazatel baterie s upravenou grafikou

Když Apple do iOS 16 vrátil funkci pro zobrazování procent zbývající energie v akumulátoru, mezi lidmi to vyvolalo rozporuplné reakce. V jistém ohledu jde o polovičaté řešení, které může zejména méně zkušené uživatele nepříjemně zmást. Jde o to, že s postupným úbytkem kapacity zůstává ikona baterie stále plná a mění se pouze číselný údaj vyjadřující procentuální stav. Osobně mi to nikterak nevadí, ale podle reakcí na sociálních sítích má většina opačný názor. Pokud patříte mezi tu část obecenstva, která s tímto řešením není spokojena, mám pro vás dobrou zprávu.

V aktuálním vydání beta verze iOS 16.1 totiž došlo ke změně. Nově se kromě procent mění také grafika ukazatele akumulátoru. Další novinkou je zpřístupnění této funkce i na dalších modelech iPhonů. Jmenovitě jde o iPhone 13 mini, iPhone XR, iPhone 11 a iPhone 12 mini.

foto: macrumors

Apple také vylepšil indikátor nabíjení na zamykací obrazovce. Po připojení iPhonu k napájení se nad hodinami krátce zobrazí procenta baterie. V případě iPhone 14 Pro se stav nabití interpretuje v rámci animace na Dynamic Island.

Než se systém iOS 16.1 dočká veřejného vydání, proběhne ještě několik kol testování. V každém případě jde o velmi příjemnou novinku, která se dříve či později stane běžnou součástí všech podporovaných zařízení.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

3 Komentáře

  1. super, zrovna dneska se na to málem dojel .. a v letadle se blbě hledá nabíječka 😀 .. ten pocit, když vyskočí hláška, že máte 20% a jeslti se má vypnout 😀

  2. Současná podoba ikony s procenty je vážně nešťastná. Aspoň že si to v Applu uvědomili a přišli s rychlou opravou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button