Novinky

Apple vylepšil také základní MacBook Pro s Touch Barem. Dostal nový procesor a větší porci RAM

Na konferenci WWDC byl odhalen čip M2, který byl reprezentován primárně na novém MacBooku Air. Tento nejtenčí počítač od Applu však není jediné zařízení, které se může pochlubit novým typem procesoru. Stejný čipset totiž dostala také základní verze MacBooku Pro, který v letošní verzi dostal i jedno méně viditelné vylepšení, jenž ocení převážně náročnější uživatelé.

Nová generace MacBooku Pro s Touch Barem přináší kromě nového čipu i možnost si zvolit 24 GB RAM namísto původní 16GB operační paměti. Větší porce RAM umožní mít otevřených více aplikací najednou a lze očekávat také vyšší stabilitu sytému při vyšší zátěži.

Dalších změn jsme se však nedočkali, jelikož design zůstal stejný a drtivá většina ostatních specifikací bohužel také. Jediné výhody oproti Macbooku Air jsou tedy stále pouze v podobě Touch Baru a aktivního chlazení. Macbooku Air ale zase hraje do karet výrazně modernější design a je tedy velice málo důvodů, proč dát přednost právě MacBooku Pro. Osobně mi tedy už vůbec nedává smysl označení u tohoto produktu, jelikož o tolik profesionálnější než MacBook Air rozhodně není. Tento počítač si však na trhu místo rozhodně najde, jelikož spousta lidí si jej vybere pouze proto, že se jedná o MacBook Pro, který stále většina zákazníků vnímá jako nejlepší počítač z portfolia Applu.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button