AktualityNovinky

Apple vydal aktualizaci iOS 9.1

Apple před několika okamžiky začal uvolňovat aktualizaci mobilního systému iOS s pořadovým označením 9.1. Jedná se o finální verzi, která je dostupná pro všechny uživatele s podporovanými zařízeními. Mezi nejklíčovější novinky patří přepracovaná funkce Live Photos, která nyní reaguje na pohyb smartphonu.

Snímek obrazovky 2015-10-21 v 21.29.23Seznam klíčových novinek v iOS 9.1

Apple tak vyslyšel výtky směřující k rozmazaným snímkům před a po stisknutí spouště. V nové verzi iOS 9.1 tento problém odpadá, jelikož iPhone sám vyhodnotí, jakou část ze sekvence je třeba vystřihnout. Dalším zpestřením je 150 nových „emodži” ikon, mezi nimiž nechybí vztyčený prostředníček. Všechny znaky nabízí plnou podporu s Unicode 7.0 a 8.0.

ios-91-beta-developers-released-580x330x

Další novinky zahrnují již standardní vylepšení výkonu a optimalizaci chodu nativních aplikací. Za zmínku stojí odstranění problému s vyhledáváním v aplikaci Mail a nekorektním zobrazováním nepřečtených zpráv v POP účtech. Aktualizační balíček má velikost v rozmezí od 250 do 308 MB v závislosti na modelu zařízení. V diskuzi pod článkem se můžete pochlubit se svými dojmy, případně nedostatky, na které narazíte.

Na závěr bychom chtěli poděkovat našemu čtenáři, který nás na tuto čerstvou novinku upozornil. Díky Tomáši!

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button