Novinky

Apple vydal aktualizaci pro AirPods: nový firmware přináší prostorový zvuk a automatické přepínání mezi zařízeními

Na červnové konferenci WWDC20 byly představeny nové funkce i pro sluchátka AirPods. Konkrétně se jedná o Automatické přepínání mezi zařízeními a Prostorový zvuk, který je dostupný pouze na AirPods Pro.

Ve včerejších pozdních večerních hodinách Apple vydal aktualizaci firmwaru pro svá sluchátka AirPods. Tato aktualizace nese označení 3A283. Ovšem aby bylo možné AirPods aktualizovat na tuto verzi je nutné mít nainstalovaný iOS 14 nebo iPadOS 14 Beta 8.

Zdroj: https://www.macrumors.com

Prostorový zvuk

Jak již bylo řečeno, o prostorový zvuk byly obohaceny pouze AirPods Pro a je to zcela logické. U klasických AirPods by díky absenci ANC nešlo dosáhnout tak skvělého zážitku, jako je tomu právě u verze Pro. Tato funkce je přidána do Control Centre vedle ovládání potlačení okolního hluku. Ovšem podporovaný obsah je prozatím jen na Apple TV+.

Zdroj: apple.com

Prostorový zvuk využívá gyroskop a akcelerometr v ‌AirPods Pro‌ a iPhonu ke sledování pohybu vaší hlavy a polohy vašeho ‌iPhonu. Porovná údaje o pohybu a následné přemapuje zvukové pole tak, aby zůstalo ukotveno k vašemu zařízení i při pohybu hlavy.

Zdroj: Twitter @holgr

Automatické přepínání

Tato aktualizace také přichází s funkcí, která umožňuje automatické přepínání mezi zařízeními. Jak jsem již psal, tato funkce je k dispozici jak pro AirPods‌ Pro, tak i klasické ‌AirPods‌.  Automatické přepínání propojí AirPods‌ s jakýmkoli zařízením přidruženým k vašemu Apple ID, když na nějakém zařízení pustíte audio a začnete ho používat, sluchátka se automaticky připojí.

Zdroj: apple.com

Jak AirPods aktualizovat

  • Vložte své AirPods do nabíjecí krabičky.
  • Připojte nabíjecí krabičku k nabíječce. (Fungují obě varianty nabíjení, jak skrze Lightning kabel, tak Qi bezdrátové nabíjení).
  • S iPhonem nebo iPadem, ke kterému jsou AirPods spárována se přibližte ke svým sluchátkům AirPods a ujistěte se, že jste připojeni k internetu.
  • O vše ostatní se postará telefon sám. 

Kontrola verze firmwaru

Verzi firmwaru si pak můžete zkontrolovat v Nastavení -> Bluetooth -> u AirPods / AirPods Pro kliknete na modré “i” -> Informace -> Verze. Sluchátka však musí být k telefonu připojena. Případně v Nastavení -> Obecné -> Informace > AirPods / AirPods Pro > Verze firmwaru.

Fakt, že Apple vypustil nový firmware pro svá sluchátka přihrává i tomu, že se již brzy pravděpodobně dočkáme ostré verze iOS a iPadOS 14. Dá se předpokládat, že GM verze pro beta testery se dočkáme již dnes večer po keynote a verze pro veřejnost bychom se mohli dočkat během příštího týdne. 

Dominik Ulč

U Applu obdivuji dokonalou propracovanost designu jednotlivých produktů, ekosystém i skvělý marketing. Ve volném čase se věnuji focení a objevování nových míst. Nejlépe ve vzájemném propojení. Moc rád se s Vámi podělím o mé zkušenosti, poznatky a rady nejen ze světa jablečné společnosti.

Doporučené články

7 Komentáře

  1. Zdravím. Automatické přepínání je k dispozici i pro ty první Airpody? Mně se aktualizovat nedaří…

  2. Dobrý den,
    mám airpods 2019 s verzí 1A691 a nejde mi provést update. Je tento fw aktualizovatelný?

  3. Dobrý den, bohužel jsem ani na zahraničních fórech nenašel žádnou odpověď. Ale podle množství příspěvků na webu, které jsem našel, rozhodně nejste sám. Pokud mohu doporučit, navštívil bych autorizovaný servis. Technik by si mohl vědět rady.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button