Novinky

Apple vydal aktualizaci 16.3 pro reproduktory HomePod. Nová verze firmwaru přináší řadu užitečných funkcí

Jen pár dní po uvedení nového HomePodu 2. generace jsme se dočkali uvolnění aktualizace softwaru iOS 16.3 ve verzi určené reproduktorům s logem Applu. Další verze firmwaru přináší řadu nových funkcí v čele s odemknutím senzorům teploty a vlhkosti v HomePodu mini či optimalizace zvuku na základě typu přehrávaného obsahu. Kromě toho došlo také k opravě evidovaných chyb a již obligátní vylepšení celkové stability.

Novinky v iOS 16.3 pro HomePod

  • Měření teploty a vlhkosti umožňuje pomocí HomePodů 2. generace a HomePodů mini monitorovat klimatické podmínky v domácnosti.
  • Remasterované ambientní zvuky jsou ještě sugestivnější a v aplikaci Domácnost je teď můžete přidat ke scénám, automatizacím i budíkům.
  • Služba Najít na HomePodu vám nově umožňuje zeptat se Siri, kde se právě nacházejí vaši přátelé a rodina, pokud s vámi svou polohu sdílejí.
  • Opakované automatizované akce lze v aplikaci Domácnost nastavit jednoduše pomocí hlasových příkazů.
  • Při provedení požadavků na chytré domácí příslušenství, na kterém nejsou vidět změny nebo se nachází v jiné místnosti, teď Siri přehraje potvrzovací tón.
  • Funkce Ladění zvuku optimalizuje mluvený obsah, například podcasty, a nabízí tak na HomePodech 1. a 2. generace ještě čistší přenos.
  • Aktualizované ovládání hlasitosti na HomePodech 1. generace přináší možnost jemnějšího nastavení při tichém poslechu.

Aktualizaci HomePodu (mini) lze vyvolat z aplikace Domácnost

V horizontu následujících týdnů by měla dorazit další aktualizace, která na HomePod mini zpřístupní podporu pro rozpoznávání zvuků. Jde o funkci, díky níž HomePod umí rozeznat například alarm z detektorů kouře či oxidu uhličitého a následně o tom informovat uživatele formou notifikace na displeji iPhonu, Apple Watch, iPadu a Macu. 

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button