Novinky

Apple vybaví budoucí Macy technologií Face ID. Kromě odemykání obličejem dostanou další funkce navíc

Když Apple představil jubilejní iPhone X s Face ID, okamžitě se začalo spekulovat nad tím, kdy se technologie rozpoznávání obličeje dostane také do dalších zařízení s logem nakousnutého jablka. Dalším pánem na holení se nakonec stal iPad Pro, který stejně jako iPhone přišel o domovské tlačítko se čtečkou otisků.

Tím tato transformace ovšem nekončí. Alespoň tomu nasvědčuje nový patent Applu, který popisuje integraci Face ID u dalších produktů. Jak už možná tušíte, jde o počítače Mac, respektive modelové řady MacBook a iMac.

Macy s Face ID dostanou pár funkcí navíc

Zatímco u iPhonu a iPadu Pro je Face ID čistě bezpečnostním prvkem, v případě Maců zastane dalšího využití. Chystané modely počítačů budou zabudované Face ID používat k detekování uživatele. To má v praxi zabránit nechtěnému probuzení či aktivování spánkového režimu. Už by se tak nemělo stávat, že během poslechu hudby či čtení delších textů dojde k pohasnutí obrazovky či „nahození“ spořiče.

Budoucí Macy budou Face ID využívat také k tomu, aby poznali, zda u počítače někdo sedí a podle toho upraví režim napájení. Tato funkce se nejvíce hodí u MacBooků, které tím pádem nebudou zbytečně spotřebovávat drahocennou energii z akumulátorů, když to nebude zrovna nutné.

S Face ID by měla odpadnout také nutnost manuálního zapínání počítače. Pokud bude Mac v režimu spánku a připojen k síti, skener obličeje bude neustále monitorovat prostor před obrazovkou a pokud zaznamená uživatele, počítač sám naskočí a zahájí proces autentizace.

Implementace Face ID do jablečných počítačů se jeví jako zcela logický krok a upřímně je až s podivem, že se tomu doposud nestalo. Jelikož se celou dobu bavíme pouze o patentové přihlášce, není vůbec jasný časový horizont komerčního nasazení. S ohledem na současný vývoj se dá ovšem předpokládat, že první Mac s Face ID se neobjeví dříve než v průběhu příštího roku.

Zdroj
9to5mac

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button