NovinkyVidea

Apple Vision Pro: tahle věc bude mít na lidstvo větší dopad, než si aktuálně dokážeme představit [video]

Apple Vision Pro zamíří do prodeje až příští rok, nicméně už nyní je jisté, že půjde o přelomový produkt. Podle reakcí lidí, kteří si mohli tento headset krátkodobě vyzkoušet to navíc vypadá, že Apple nás během prezentace nikterak nemystifikoval a uživatelský zážitek bude kopírovat zveřejněné vizualizace. Z pohledu technologií jde o naprostý majstrštyk, který bude pro konkurenci velmi těžké překonat.

Pokud mám být ale upřímný, tak když se objevily první zmínky o tom, že Apple vyvíjí AR/VR headset, moc jsem tomu nevěřil. Když se ovšem kolotoč spekulací na toto téma začal čím dál více roztáčet, bylo okamžitě jasné, že v Cupertinu na něčem takovém skutečně pracují. A jak ukázalo oficiální odhalení, v Applu pořád sedí ty nejlepší mozky na této planetě.

Jste připraveni na novou podobu světa kolem vás?

Už nyní je jasné, že Vision Pro nastartuje novou vlnu zájmu o virtuální & rozšířenou realitu, ze které bude těžit nejen Apple, ale i ostatní firmy. Nebudu vám lhát, z Vision Pro jsem doslova nadšený. Jedním dechem však musím dodat, že čím déle nad tím přemýšlím, tím více si kladu otázek. Jak to změní naše chování, jaký bude mít virtuální a rozšířená realita sociální dopad, budeme mít ještě zájem se dívat na skutečný svět bez digitálního přikrášlení?

Podobných otazníků mě napadá celá řada, a proto jsem se je rozhodl shrnout do videa, které jsem neměl v plánu vůbec natáčet, ale nakonec mi to přišlo jako dobrý nápad. Záměrně jsem se snažil vyhnout typické reakci, kterých je už plný Youtube a na Vision Pro jsem se podíval z úplně jiné roviny. Budu tedy moc rád, když mi dáte vědět, jak tuto novinku vnímáte vy, a jestli si stejně jako já uvědomujete dvousečnost této technologie.

Pokud si nechcete nechat ujít další videa s recenzemi chytrých produktů a baví vás technologická témata, nezapomeňte se přihlásit k odběru na YouTube.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button