Novinky

Apple věří, že Face ID bude stejně populární jako čtečka otisků

John Gruber ve svém dalším díle technologické talk show vyzpovídal Craiga Federighiho, který v Applu zastává pozici hlavního softwarového inženýra. Drtivá část rozhovoru se proto logicky točila kolem Face ID, které mezi širokou veřejností vyvolalo řadu otázek. Federighi během rozhovoru několikrát zdůraznil, že Face ID je ve skutečnosti velice podobné Touch ID. Apple je podle něj pevně přesvědčen, že jakmile se iPhone X dostane mezi uživatele, stane se nesmírně oblíbenou formou zabezpečení. Na otázku týkající se bezpečnosti se Federighi vyjádřil jasně – pokud by existovala jakákoli pochybnost, Apple by na implementaci do finálního produktu nepřistoupil.

Federighi také hovořil o budoucnosti biometrických technologií a jejich vývoji. Face ID je podle něj dalším krokem, jak efektivně chránit data v mobilních zařízeních. Zmínil také možnost kombinace, což komunita považuje za jistý náznak návratu čtečky otisků v některé z dalších generací jablečných smartphonů. Z rozhovoru bylo cítit, že Apple Face ID skutečně věří a považuje jej za ideální platformu pro autentizaci. Zda bude skenování obličeje skutečně tak skvělé, jak Federighi tvrdí, se dozvíme až v momentě, kdy iPhone X zamíří mezi uživatele.

Nosíte rádi sluneční brýle? Žádný problém, iPhone X vás pozná i s nimi

Pokud se ukáže, že Face ID je skutečně tak dobré, jak Apple tvrdí, bude zajímavé sledovat reakce konkurenčních výrobců. S nejvyšší pravděpodobností lze očekávat postupný odklon od snímání otisků, které začne nahrazovat pokročilé skenování obličeje. Celý rozhovor si můžete poslechnout na tomto odkazu

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button