Novinky

Apple varuje uživatele před zvýšenou spotřebou baterie při zapnutí haptické odezvy klávesnice

Haptická odezva klávesnice byla již mnoho let velmi žádanou funkcí, kterou spousta uživatelů chtěla kvůli přesnějšímu psaní. S iOS 16 jsme se této funkce konečně dočkali a většina lidí je z ní naprosto nadšená. Před pár dny však vyšlo na povrch nemilé zjištění, které pramenilo ze zveřejněného dokumentu, kde Apple upozorňuje na možné snížení výdrže baterie při zapnutí haptické odezvy klávesnice.

Tento dokument popisuje, jak funkce zlepšuje uživatelský zážitek z vašeho zařízení a vysvětluje její celkové fungování. Na konci dokumentu však Apple uvádí, že „zapnutí haptiky klávesnice může mít vliv na výdrž baterie iPhonu.“ Další podrobnosti, týkající se velikosti vlivu na baterii, ale tato společnost neudává. 

Ačkoliv očekáváme, že jakýkoliv dopad na výdrž baterie bude velmi malý, tak za předpokladu, že se po aktualizaci na iOS 16 potýkáte s nadměrným vybíjením a máte tuto funkci zapnutou, doporučujeme zkusit její vypnutí. Pokud bude špatná výdrž přetrvávat i po deaktivaci haptické odezvy klávesnice, problém bude pravděpodobně v samotném systému a vyřeší jej zřejmě až následující aktualizace.

foto: 9to5mac

I přes tento nešvar je haptická odezva velice vítanou novinkou, která může přinést větší efektivitu při psaní. Pokud byste si ji chtěli zapnout, přejděte do Nastavení -> Zvuky a Haptika -> Odezva Klávesnice a zapněte položku Haptika.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button