Novinky

Pozdě, ale přeci. Apple v tichosti představil Baterii MagSafe pro nové iPhony

O jakémsi Battery Packu s MagSafe jsme vás informovali již v únoru tohoto roku, kdy v beta verzi iOS 14.5 byla nalezena zmínka právě o tomto příslušenství. Po pěti měsících světlo světa spatřila výsledná podoba Baterie MagSafe, tak totiž Apple pojmenoval nové příslušenství, nejen pro iPhony 12/12 Pro.

Zdroj: Apple

Jedna barva a kapacita, která nenadchne

Novinka je k dispozici pouze v bílé barvě, která je pro Apple příslušenství ikonická. Věřím, že spousta uživatelů by ale ocenila i jiné barevné varianty. Zvláště po tom, co jsme se dočkali barevných iMaců a nespočtu barev na krytech pro iPhone. Upřímně jsem zvědavý, z jakého materiálu Baterie MagSafe bude. Pokud se totiž bude jednat o stejný materiál, ze kterého je MagSafe Duo Charger, tak jsem si naprosto jistý, že po měsíci používání Baterie MagSafe bude v dezolátním stavu. Duo Charger se totiž špiní, i když ho defacto nepoužíváte.

Zdroj: Apple

Kapacita nové Baterie MagSafe by měla být 1460 mAh. Díky podpoře technologie MagSafe se předpokládá, že novou Baterií budete chtít nabíjet jeden z nových iPhonů. Pro představu, iPhone 12 mini má kapacitu 2 227 mAh, iPhone 12 a 12 Pro mají 2 815 mAh a iPhone 12 Pro Max potom disponuje baterií o kapacitě 3 687 mAh.

iOS 14.7 je již za rohem

Představení nové Baterie MagSafe nám mimo jiné potvrdilo datum vydání nové aktualizace iOS 14. Vzhledem k tomu, že nová baterie je podporována právě až v iOS 14.7 a datum jejího dodání je zhruba týden, nového systému se musíme dočkat nejpozději v příštím týdnu. Systémová podpora je velice důležitá a to i proto, že stav vaší Baterie MagSafe můžete sledovat ve widgetu na vašem iPhonu. 

Poznámka redaktora: Apple včera ve večerních hodinách vydal finální beta verzi iOS 14.7, která potvrzuje oficiální vydání systému v příštím týdnu.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Cenu za tuto srandu Apple stanovil na 2.890 Kč, což s ohledem na kapacitu není zrovna málo. Podělte se s námi o váš názor, zda Baterii využijete, nebo nikoliv. Já už mám svůj kus na recenzi na cestě a vy se tak můžete těšit i na podrobnou recenzi této novinky.

Dominik Ulč

U Applu obdivuji dokonalou propracovanost designu jednotlivých produktů, ekosystém i skvělý marketing. Ve volném čase se věnuji focení a objevování nových míst. Nejlépe ve vzájemném propojení. Moc rád se s Vámi podělím o mé zkušenosti, poznatky a rady nejen ze světa jablečné společnosti.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button