Novinky

Apple vydal druhou veřejnou betu iOS 14.5 a watchOS 7.4: nové emoji, vylepšená aplikace Apple Music a další

Po, již očekávaných, dvou týdnech vypustil kalifornský gigant další beta verzi svých systémů. V úterý se dočkali vývojáři, ve středu potom my, veřejní beta testeři. Konkrétně vyšla druhá beta systému iOS 14.5, iPadOS 14.5, watchOS 7.4 a tvOS 14.5.

Již první beta přinesla do našich zařízení velké novinky. Odemykání iPhonu s Face ID s nasazenou rouškou už není díky nasazeným Apple Watch vůbec žádný problém. Z osobní zkušenosti musím říct, že se jedná o fajn novinku, ale bohužel zatím nefungovala stoprocentně.

Apple Music získává nové možnosti

Aplikace Hudba získala spoustu přepracovaných grafických prvků a zároveň přibylo poměrně hodně funkčních novinek. Nyní můžete pomocí gesta přejetí po názvu skladby například přidat skladbu do playlistu, seznamu přehrávání, nebo skladbu vymazat. 

Pokud máte rádi karaoke a chybí vám, že v aktuální situaci není možné zajít si do baru, určitě vás potěší další novinka. Pokud je u skladby dostupný její text, můžete ho nově sdílet s vašimi příteli. Pomocí iMessage, Mailu apod. odešlete odkaz na Apple Music přímo s daným textem. 

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Emoji opět na scéně

Troufnu si tvrdit, že už většina z nás by si bez emotikonů nedovedla představit náš online život. Občas prostě jeden smajlík dokáže říci více, než tisíc slov. Apple se toho pevně drží a tak nám opět přidal další nálož smajlíků. Mezi nejzajímavější rozhodně patří emoji AirPods Max, dvě nová srdce, žena s plnovousem, injekce v novém designu a pár dalších smajlíků ukazujících vaši náladu.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Odemykání FaceID pomocí Apple Watch

Oproti první betě byly v betě druhé přeloženy do češtiny texty týkající se odemykání pomocí Apple Watch. Konkrétně v Nastavení > Face ID a kód a potom přímo na Apple Watch bylo přeloženo upozornění, které na vás vyskočí po odemčení iPhonu.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

iPad se Smart Folio obalem je nyní bezpečnější

Do iPadOS 14.5 byla přidána bezpečností funkce, která po uzamčení iPadu pomocí Smart Folio obalu kompletně deaktivuje mikrofony iPadu a tím zamezí případnému odposlouchávání. Tato funkce je dostupná na iPadu 8. generace, iPadu Air 4. generace, 11” iPadu Pro 2. generace a 12,9” iPadu Pro 4. generace. 

Zdroj: Apple.cz

MagSafe externí baterie

V kódu nového iOS 14.5 Beta 2 byla nalezena zmínka o jakémsi přídavném zařízení, ze kterého se iPhone dobíjí a mohl by bát připojen pomocí MagSafe. Zmínka v překladu zní “Aby se zlepšila účinnost nabíjení a maximalizovala se dostupná výdrž baterie, “Battery Pack” udrží váš telefon nabitý na přibližně 90%”. Těžko říct, zda se bude jednat o zařízení v podobě Smart Battery Case, nebo půjde o zcela nové příslušenství.

Zdroj: https://9to5mac.com/

Dominik Ulč

U Applu obdivuji dokonalou propracovanost designu jednotlivých produktů, ekosystém i skvělý marketing. Ve volném čase se věnuji focení a objevování nových míst. Nejlépe ve vzájemném propojení. Moc rád se s Vámi podělím o mé zkušenosti, poznatky a rady nejen ze světa jablečné společnosti.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button