Novinky

Apple uvedl AirPods Pro 2. generace. Lákat budou na špičkový zvuk a vylepšené ANC

Jako každý rok jsme se i letos dočkali Apple keynote, která již tradičně patří jablečným telefonům a hodinkám. Tento rok pro náš měl však Apple připravený ještě jeden produkt, a to nové AirPods Pro. Původní AirPods Pro jsou tu s námi již od podzimu roku 2019, kdy byly představeny společně s iPhony 11. Byl tedy nejvyšší čas, aby Apple přišel s novou generací těchto populárních sluchátek.

Přepracované Spatial Audio

Ačkoliv AirPods Pro 2. generace vypadají na první pohled stejně jako jejich předchůdci, tak přináší spoustu novinek, které se však nachází převážně pod jejich kapotou. Jednou z nich je personalizované Spatial Audio. Už teď je prostorový zvuk u AirPods velice dobře zpracovaný a razantně zlepšuje zážitek z poslechu. Nyní však Apple přišel s vylepšenou verzí této technologie, která posouvá poslech hudby na novou úroveň. Při prvním spárování AirPods Pro s iPhonem totiž proběhne konfigurace Spatial Audia přímo pro vaše uši, a to pouhým přiložením True Depth kamery na vnější zvukovod. iPhone pak následně zmapuje vaše uši a  přizpůsobí zvuk tak, aby byl co nejpříjemnější.

foto: Apple

Vylepšený Noise Cancelling

Aktivní potlačování okolních ruchů se stalo u sluchátek naprostým hitem posledních let. Možnost jednoduše „vypnout“ okolní zvuky, je totiž opravdu velmi praktická, jak při poslechu hudby, tak i v případě, že chcete mít prostě jenom klid. 

I tato funkce byla u AirPods Pro 2 vylepšena, a to dle slov Apple dokonce dvojnásobně. Samozřejmě až praxe ukáže, jak moc velký posun zde doopravdy je, ale pravděpodobně bude rozdíl oproti minulé generaci celkem zásadní.

foto: Apple

Nová gesta

Jednou z největších výhod AirPods Pro oproti konkurenci, je jejich intuitivní ovládání. Jedna věc jim však k dokonalosti stále chyběla, a to možnost upravovat hlasitost přímo na sluchátkách. Letos ale Apple tento nedostatek napravil a do AirPods Pro 2 tuto důležitou funkcionalitu přidal.

Hlasitost budete nyní moci upravovat jednoduchým posouváním prstu po nožice sluchátka. Potáhnutím nahoru se hlasitost zvyšuje a směrem dolů naopak snižuje. Zejména uživatelům, kteří nemají Apple Watch, tato možnost přijde rozhodně vhod, jelikož nebudou muset neustále brát do ruky iPhone, ale kompletní hudební přehrávač obslouží přímo na sluchátkách samotných.

foto: Apple

AirPods najdete mnohem snadněji

Další, bez pochyby užitečnou novinkou, je vylepšené hledání. Nyní totiž dokáže každé sluchátko v případě hledání přes FindMy samostatně vydávat zvuk. Pokud byste ale ztratili nabíjecí krabičku, tak nyní umí vydávat zvuk i pouzdro, a to pomocí reproduktoru, který je umístěn na spodní straně vedle Lightning konektoru. Tento reproduktor samozřejmě nevydává tak hlasitý zvuk jako například iPhone či iPad, ale pro hledání v klidném prostředí nebude pravděpodobně problém uslyšet lokalizační tóny do vzdálenosti několika metrů. Alespoň tak to tvrdí Apple. Kdybyste však měli i přesto problém, lze využít aplikaci Najít, iPhone vás poté ke sluchátkům zaručeně dovede.

foto: Apple

Pokud se však chcete ztrátě AirPods předem vyvarovat, použít můžete také praktické očko na pouzdru, a sluchátka si připnout například k batohu.

foto: Apple

Delší výdrž

Za zmínku rozhodně stojí také výdrž baterie, která se vyšplhala na 6 hodin poslechu u samotných sluchátek a na 30 hodin včetně dobíjecí krabičky. Další užitečnou vychytávkou je možnost nabíjení pomocí nabíječky od Apple Watch, nové velikosti náhradních špuntů, adaptivní režim propustnosti či řídící čip H2 pro ještě snadnější párování s Apple zařízeními.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button