AktualityNovinky

Apple TV oficiálně: Nový centrální bod vaši domácnosti

Spolu s novými iPhony a iPady byla dnes představena také nová Apple TV. Po dlouhých třech letech si už televizní krabička o upgrade opravdu žádala. Dnes se jej dočkala ve velkém stylu. Produkt, který hrál ve firemním portfoliu doposud spíše druhé housle totiž udělal mílový skok dopředu. Apple TV se má od dnešního dne stát centrálním bodem vaši domácnosti. Kromě přehrávaní filmů si díky ní nově také zahrajete hry, popovídáte se Siri, nebo rovnou z gauče objednáte zboží.

Vezměme to ale popořadě. Asi nejpodstatnější změnou je dálkový ovladač celého zařízení. Ten v porovnání se svou konkurencí působí až komicky, najdeme na něm totiž pouze šest tlačítek. Nově je ale přítomna také dotyková plocha, který obstará většinu ovládání. Siri zde nepůsobí pouze jako společník ke konverzaci, v Apple TV totiž našla uplatnění jako chytrý vyhledávač. Dostanete-li chuť například na francouzskou komedii nebo bondovku s Piercem Brosmanem, jednoduše poručíte Siri a ta vám v zápětí ukáže vámi zvolenou nabídku. Filmy se navíc seřadí podle oblíbenosti.

Celá služba není propojena jen s iTunes, nýbrž vyhledává také mezi nabídkami Netflixu nebo HBO. Je samozřejmě otázkou, jaké to bude s dostupností těchto služeb u nás v České Republice.

Nově také Apple TV funguje jako herní konzole. Díky již zmíněnému ovladači, který dostal také gyroskop tak můžete hry ovládat pohybem. Navíc si je jednoduše stáhnete přes Appstore. Ovladač vydrží na jedno nabití až 3 měsíce, zapomeňte však na klasický problém s tužkovými bateriemi, ovladač od Apple TV se totiž nabíjí Lightning konektor.

To vše je možné díky další novince, zcela novému operačnímu systému. Ten dostal jméno tvOS a jak už jméno napovídá, je stvořen pouze pro Apple TV. Srdce zařízení tvoří starý známý čip A8. Podporován je také Bluetooth 4.0. Dostupná bude nová Apple TV ve dvou provedeních. Levnější 32GB varianta vyjde na 149 dolarů, za dražší s dvojnásobnou kapacitou si potom připlatíte o 50 dolarů dráž.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button