Novinky

Tim Cook a Jony Ive patří do padesátky nejvlivnějších lidí v automobilovém průmyslu

Jediným produktem Applu v oblasti automobilového průmyslu, který má v dnešních dnech reálnější rozměry je platforma CarPlay. Zejména stále živější spekulace o tajném projektu nejbohatší společnosti světa, na jehož konci by měl stát automobil s nakousnutým jablkem ve znaku, však vytáhly dva představitele Applu na pozici jedněch z nejvlivnějších lidí v automobilovém průmyslu. Ne zcela překvapivě se jedná o generálního ředitele Applu, Tima Cooka a jeho hlavního designéra Jony Iva, který stojí za vzhledem všeho, co se dnes v portfoliu Applu prodává.

timcook_jonyive

K tomuto závěru dospěl magazín The Drive, který je součástí legendárního amerického časopisu Time, známého svou posedlostí sestavovat nejrůznější řebříčky, které ukazují, vliv významných osob na světovém dění. Seznam The Drive 50 je však novinkou, ve které se redaktoři magazínu Time snaží vyzdvihnout padesátku osobností automobilového průmyslu, které mají na toto odvětví stěžejní vliv.

Dvě osobnosti Applu se umístily v kategorii, která hodnotí výzkum v oblasti technologií budoucnosti. Tedy vývoj trendů, které v automobilovém průmyslu teprve nastanou. Zde Time reflektuje zvěsti, podle kterých Apple pracuje na automobilu, který bude kromě alternativní hnací soustavy disponovat také systémem pro autonomní ovládávní vozidla.

V tomto ohledu dokonce Tim Cook v novém žebříčku obsadil velmi slušné třetí místo. Jeho kolega, Jony Ive pak skončil na místě šestém. Seznam podle očekávaní ovládl průkopnik a vizionářský zakladatel automobilky Tesla, Elon Musk.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button