Novinky

Tim Cook byl časopisem Time zařazen na seznam stovky nejvlivnějších lidí světa

Věhlasný americký časopis Time opět po roce zveřejnil seznam stovky světových osobností, které mají největší vliv na světové dění. Ani tentokrát v této prestižní stovce nechybí také generální ředitel společnosti Apple, Tim Cook. Jedním z nejmocnějších lidí světa se Cook stal zejména díky nedávnému sporu mezi Applem a americkou FBI, kdy se šéf nejbohatší firmy světa razatně postavil na stranu ochrany osobních údajů.

tim-cook-apple-ceoU každé osobosti v žebříčku najdete také esej, která vliv daného člověka na dnešní svět popisuje. V případě Tima se jím stal ředitel společnosti Disney Bob Iger. „Apple je známy pro svou eleganci a inovativní produkty, které dokáží změnit svět tím, že transformují způsoby, jakými tvoříme a komunikujeme, stejně jako naši práci, myšlení a činy. Pokračující úspěch této firmy vyžaduje kurážného lídra s charakterem, které vyžaduje preciznost a striktně se drží etických pravidel. … Tim Cook právě takovým lídrem je.“ Uvedl Iger ve své eseji .

Mezi dalšími osobostmi můžeme najít také například manželé Zuckerbergovy, o kterých se na několika řádcích rozepsali Bill a Melinda Gatesovi, nebo Papeže Františka. Vliv na světové dění má však podle časopisu Time také nejeden umělec. V seznamu tak najdeme například zpěvačku Adele nebo sprintera Usaina Boltona.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button