Novinky

Apple testuje více než 50 autonomních automobilů. Význam projektu je tajemnější než hrad v Karpatech

Program Applu zkoumající schopnosti autonomních vozidel je v technologickém světě veřejným tajemstvím. O to tajemněji působí, že z úst výrobce nepadlo žádné oficiální stanovisko. Jediným zdrojem tak povětšinou byly pravidelné úniky, které dávaly nahlédnou do zákulisí projektu.

Po kratší odmlce se o další zprávu postarala redakce webu MacReports. Ta získala zajímavá data od amerického ministerstva pro motorová vozidla (DMV). Apple má k dnešnímu dni povoleno provozovat 55 autonomních vozidel, nad nimiž dohlíží 83 řidičů. Je ovšem zajímavé, že Apple doposud nepožádal o licenci k provozování plně autonomních vozidel, které se obejdou bez lidské posádky.

Tajemnější než hrad v Karpatech

Tento postoj nasvědčuje tomu, že Apple ještě nedisponuje natolik vyspělou platformu, a tudíž takovou licenci ani nepotřebuje. Zároveň je vhodné dodat, že projekt zřejmě není nikterak okrajovou záležitostí. V lednu se totiž po kalifornských silnicích prohánělo o deset autonomních vozů méně.

Ještě v loňském roce to vypadalo s autonomními vozy pod taktovkou Applu poněkud nejasně. Současná data ovšem napovídají, že kalifornský výrobce ze svého úsilí nepolevil. Je ovšem otázkou, co má ve skutečnosti za lubem. Zkazky o poskytnutí licence na platformu třetí straně odporuje firemní politice. Šance na vlastní automobil s logem nakousnutého jablka je téměř nulová, což ještě více posiluje tajemnost celého projektu. Existuje tedy možnost, že Apple pouze testuje různé technologie a nabyté zkušenosti zúročí až mnohem později.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button