Novinky

Apple si patentoval pouzdro pro AirPods s displejem. Dočkáme se krabičky s dotykovým ovládáním?

První Airpods byly představeny už v roce 2016 a od jejich uvedení se jejich nabíjecí pouzdra příliš neměnila. Jedinými vylepšeními za posledních 7 let bylo přidání bezdrátového nabíjení MagSafe. U posledních Airpods Pro to pak bylo poutko na šňůrku a reproduktor pro jednodušší lokalizaci v prostoru. Americký patentový úřad však minulý týden zveřejnil informaci o tom, že by do budoucna mohlo dojít k přidání výrazné novinky, která by měla usnadnit ovládání nejen samotných sluchátek.

Dle těchto informací byl patent společností Apple podán už v roce 2021 a obsahuje obrázky několika provedení pouzdra, které obsahuje kapacitní dotykový displej s vlastním uživatelským rozhraním. Ten by měl sloužit primárně k ovládání hudby v aplikaci Apple Music (přeskakování skladeb, ovládání hlasitosti), ale i ke změně režimů sluchátek (potlačení okolního hluku, režim propustnosti, přepínání zdrojů zvuku, aktivace Siri apod.). Zároveň je zde zmíněna i možnost ovládání gesty, která by měla být doplněna haptickou odezvou. V tomto případě by tedy mohlo být možné sluchátka skrze displej ovládat například i bez nutnosti vytažení z kapsy.

zdroj: macrumors.com

 

Některá provedení dokonce zobrazují ovládání i jiných aplikací v iPhonu, skrze pouzdro sluchátek. Například přístup do zpráv, pošty, kalendáře, počasí, map a dalších. Airpods by se v tomto případě mohly stát jakousi prodlouženou rukou iPhonu podobně, jako je tomu dnes u Apple Watch. Otázkou však je, zda by měla tato funkcionalita pro majitele Apple Watch vůbec nějaký smysl.

Zatím se jedná pouze o patent, není tedy jisté, zda se vůbec dočkáme finálního produktu. Pokud však ano, uvítali byste Airpods s dotykovým displejem?

Adam Halamka

Rád používá Apple produkty, ale zajímá se i o technologie a gadgety obecně, jeho největší vášní jsou sluchátka všech kategorií a Star Wars, miluje psy, zbožňuje cestování po celém světě, dokáže ocenit kvalitní hudbu, kterou následně prezentuje v klubech jako dj.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button