Novinky

Apple si patentoval náramek pro Apple Watch, který ochrání displej a poslouží jako stojánek

Patentové přihlášky společnosti Apple jsou bezednou studnicí informací, která nám již několikrát napověděla, jak budou chystané produkty vypadat. Přestože většina nápadů zůstane pouze u skic a návrhů, část z nich přesto zamíří do komerčního prostředí. Mezi patenty s vysokou pravděpodobností transformace v realné řešení patří nový pásek pro chytré hodinky. Hlavní myšlenka tkví v použití náramku jako ochranného pouzdra.

Snímek obrazovky 2016-01-14 v 18.52.58

Technický popis počítá s náramkem z ohebného materiálu, jenž půjde tvarovat podle aktuální potřeby. Dopomoci k tomu mají integrované magnety po celé délce. Prostým srolováním pásku půjde vytvořit praktický stojánek, případně hodinky přichytíte k monitoru počítače. V praxi by Apple Watch mohly sloužit jako dedikované příslušenství pro Macbook, bohužel konkrétní funkcionalitu si lze pouze domýšlet.

 

Snímek obrazovky 2016-01-14 v 18.53.07Neméně zajímavou možností je ochrana zobrazovacího panelu pro případ, že hodinky budete přenášet v kapse batohu s ostatními předměty. Od dob, kdy člověk začal vyrábět první nástroje, platí pravidlo, že nejgeniálnější nápady staví na maximální jednoduchosti. Výše popsaný náramek tento aspekt splňuje ve všech ohledech a proto existuje reálné šance, že v blízké budoucnosti se dočkáme jeho realizace.

Zdroj

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button