Novinky

Apple si objednává testovací várku micro LED displejů. Objeví se v budoucích iPhonech nebo v brýlích pro rozšířenou realitu

Známým faktem je, že co se týče displejů, nemá se Apple před svou konkurencí čím chlubit. LCD technologie, na které fungují jeho IPS obrazovky už dnes totiž můžeme považovat za překonanou. Letos se vylepšení v tomto ohledu dočkáme alespoň částečně. Zatímco upgradované modely 7s/Plus zůstanou věrny dosavadní technologii, očekávaný iPhone 8 představený na počest desátého výročí iPhonu, už dostane OLED obrazovku. V roce 2018 už pošle LDC v iPhonech na pohřebiště dějin úplně. Už nyní se však v Cupertinu poohlíží po technologii, která časem nahradí také OLED.

Podle zprávy webu Digitimes si Apple objednal výrobu malého množství micro LED displejů, které pro něj vyprodukuje taiwanská továrna. Ani zdaleka se zatím nebude jednat o objem, jenž produkce iPhonu vyžaduje. Místo toho půjde jen o testovací várku, na základně které se v Applu rozhodnou, jestli je technologie micro LED pro budoucí iPhony vhodná.

Oproti dnešním OLED displejů se moderní micro LED obrazovky chlubí nižší spotřebou energie, větším jasem, saturací barev, ultra vysokým rozlišením a delší životností. Není také vyloučeno, že špičkové micro Led displeje testuje Apple také pro své zařízení pro rozšířenou realitu, které by se mohlo objevit už příští rok.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button