Novinky

Apple si hodlá vyvíjet vlastní akumulátory nové generace

Apple se v posledních letech snaží držet vývoj klíčových komponent pod vlastní střechou. Tato politika má kalifornské společnosti pomoci udržet technologický náskok a zároveň eliminovat rizika spojená s příliš širokým spektrem subdodavatelů. Kromě nedávných úniků oznamující navrhování vlastních modemů a microLED displejů vyplouvají na povrch další zajímavé informace.

Podle zprávy publikované agenturou Bloomberg se k Applu připojil Soonho Ahn, který ve firmě zaujme pozici vedoucího oddělení pro výzkum a vývoj akumulátorů. Soonho Ahn je považován za uznávaného odborníka, který má za sebou kariéru v divizích LG Chem a Samsung SDI. Pro úplnost je vhodné dodat, že zmíněná dceřinka Samsungu byla v minulosti jedním z klíčových dodavatelů baterií pro produkty s logem nakousnutého jablka.

Každý hledá vlastní lék na omezenou výdrž

Skladování elektrické energie je aktuálně nejpalčivějším problémem veškeré elektroniky. Ačkoli se touto problematikou zabývají stovky výzkumných týmů po celém světě, doposud se musíme spoléhat na převážně Li-Ion akumulátory. Ty ovšem nejsou schopny vykrýt aktuální potřeby, což s sebou nese řadu komplikací.

Je veřejným tajemstvím, že všichni přední výrobci pracují na bateriích nové generace, s nimiž má přijít zásadní posun ve výdrži. S ohledem na uveřejněné informace je tedy evidentní, že Apple vyvíjí vlastní řešení. To mimo jiné potvrzují již dřívější zprávy o ambicích Applu získat stabilní přístup k dodávkám kobaltu, což je jedna z nezbytných složek při výrobě akumulátorů.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close