Novinky

Také Apple připravuje vlastní periskopový objektiv. Kdy ho můžeme očekávat v iPhonu?

Ověřený analytik Ming Chi Kuo oznámil aktualizovaný seznam nových dodavatelů periskopových objektivů pro budoucí generace chystaných iPhonů. Očekává se, že Apple bude mít dva nové dodavatele. Semco, jednička na trhu v Koreji, a poté Sunny Optical, nejlepší čínský dodavatel objektivů pro mobilní zařízení. Výroba nových objektivů by měla začít v roce 2022. Výše zmíněné firmy pak nahradí dosavadního dodavatele Genius Electronic Optical.

Kuo už dříve řekl, že si Apple pohrává s myšlenkou objektivu na způsob periskopu, který by vyráběl dodavatel Genius Electronic Optical, ale vypadá to, že se plány na dodavatele změnily a nahradí ho dvě již zmíněné společnosti.

iPhone 11 Pro
Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: David Pravda)

Periskopové objektivy jsou již na trhu používané a jejich hlavní výhodou je výrazně větší optický zoom při zachování obvyklých proporcí současných smartphonů. Pro ilustarace – iPhone 11 dokáže obraz opticky přiblížit dvakrát. Díky periskopovým objektivům by byla možnost přiblížit až desetinásobná.

Společnost Apple podala několik vlastních patentů týkajících se periskopových objektivů již v roce 2016. Podle technického popisu by světlo směřovalo do kamery přes primární čočku, odrazilo se od zrcadla a odsud dál zamířilo k sekundární čočce doplněné o pohyblivý mechanismus určující míru přiblížení. Apple tuto technologii nazývá jako „systém skládaného teleobjektivu“. V podstatě jde o velmi podobné řešení, jaké používá konkurence z řad čínských výrobců.

Zdroj: PetaPixel

Nový periskopový objektiv by výrazně zlepšil optický zoom a poskytl by větší kvalitu fotek focených ze značné vzdálenosti.

Co byste řekli na to, kdyby iPhone disponoval tímto typem teleobjektivu? Hodilo by se vám větší přiblížení, nebo jste spokojení se současným řešením? Dejte nám vědět v diskuzi.

Zdroj
macrumors

Sebastian Himmer

Mám rád vše co alespoň trošku obsahuje počítače. Programátor vytvářející hry a obrovský fanoušek Applu! Počítače mě zajímají už od dětství. Velký fanatik počítačových her. Hrdý redaktor webu ČeskýMac. iPhone XR v kapse, Macbook Air na stole.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button