Novinky

Apple se počtrnácté stal nejobdivovanější společností světa

Časopis Fortune každým rokem vydává žebříček neobdivovanějších společností. Bývá ovšem dost monotónní. Už po čtrnácté jej totiž vyhrál Apple. Obecně patřily první příčky technologickým společnostem. Druhý totiž skončil Amazon a třetí Microsoft. Čtvrtá příčka pak připadla společnosti Walt Disney. Žebříček nesestavují přímo novináři ve Fortune. Vzniká na základě dotazníků, který vyplňuje celkem 3 800 vysokých představitelů nejrůznějších firem a analytiků. Pro většinu z nich je tedy největší inspirací právě Apple. 

Zdroj: Unsplash

Dále se to prestižního přehledu obdivovaných firem vrátil po krátké odmlce i Netflix, který skončil devátý. Na manažery zapůsobili se i maloobchodní giganti Walmart a Target. Ti se umístili nejlépe od roku 2011, respektive 2008. Do první padesátky se pak poprvé probojovala Nvidia a PayPal. 

Poslední zprávy naznačují, že letošní iPhony nabídnou Face ID a čtečku otisků v displeji

Jinak je první desítka přehlídkou firem, které působí v nejrůznějších oborech. Po již jmenované čtveřici společností následuje kavárenský řetězec Starbucks, investiční impérium Berkshire Hathaway, Google, jenž oficiálně vystupuje jako Alphabet, banka JPMorgan a již jmenovaný Netflix. První desítku pak uzavírá u nás méně známá firma Costco Wholesale, což je americký velkoobchodní řetězec. 

Zdroj
Macrumors

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button