Novinky

Apple se letos chystá zdražovat. Za nový iPhone 14 Pro zaplatíme v průměru o několik tisíc více

Apple by mohl v letošním roce zvýšit cenu svého vlajkového modelu iPhone 14 Pro Max na 1 199 dolarů, tvrdí nejnovější únik. Za nárůstem koncové ceny stojí zejména vyšší náklady na vývoj a obecně dražší výroba.

Vzhledem k tomu, že Apple údajně u iPhone 14 Pro Max použije nový typ displeje s otvorem pro kameru a Face ID, nový obrazový snímač a lepší procesor, musí se to logicky odrazit také na jeho ceně. Ačkoli jde o neoficiální informaci, prakticky koresponduje s řadou dalších úniků, které stejně jako tento, avizují zdražení celé modelové řady iPhone 14. Většinou se zmiňuje navýšení o 100 dolarů, což by v našich končinách mohlo představovat nárůst ceny minimálně o 2 500 korun.

Zdroj zprávy také prozradil část klíčových parametrů, které budou sdílet modely iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max

  • Procesor: A16 Bionic
  • Displej: 6,1 | 6,7 palce, 120 Hz, OLED, Always-ON
  • Fotoaparát: 48/12/12 Mpx
  • Paměť: 128/256/512 GB & 1 TB, 8 GB RAM
  • Akumulátor: 3 200 | 4 323 mAh
  • Cena: 1 099 | 1 199 USD
iPhone 13 Pro Max
Foto: Richard Streit (CeskyMac.cz)

Zdražení se dotkne všech nových iPhonů

S ohledem na současný vývoj ve světě lze s jistotou očekávat, že průměrná cena za iPhone 14 (Pro) se meziročně zvedne. Je samozřejmě otázkou, jakým stylem k tomu Apple přistoupí a zda se spokojí „pouze“ se stodolarovým zdražením. Často se hovoří také o tom, že Apple chce letos zvýraznit rozdíl mezi klasickou a Pro verzí iPhonu 14. Nakolik se to promítne do ceny, pochopitelně nikdo zatím netuší, ale jak známe Apple, určitě se nebude držet při zemi. Jedno je však pro tuto chvíli zcela zřejmé. Za letošní iPhony si připlatíme a pokud si brousíte zuby rovnou na ten nejlepší iPhone, doporučuji, abyste si vaše prasátko pořádně vykrmili. Bude se to hodit.

Jak vnímáte informace o avizovaném zdražení iPhonů? Bude to pro vás představovat důvod, proč zůstat u stávajícího modelu, nebo si rádi připlatíte za lepší výbavu? Dejte nám vědět v diskuzi.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button