Novinky

Apple se s Amazonem přetahuje o práva na novou bondovku

Zdá se, že Apple to se svým prosazením ve světě filmové a televizní produkce opravdu myslí vážně. Výrobce iPhonů dokonce podle zprávy webu Hollywood Reporter usiluje o získání práv na další film se slavným agentem Bondem. Háček je ovšem v tom, že vedle Applu se o práva zajímá také Amazon. Největší šanci má ale zavedené filmové studio Warner Brothers, které údajně přišlo s nejvyšší nabídkou.

Balík peněz, které obě technologické společnosti nabízejí je ovšem srovnatelný s částkami, které jsou ochotny zaplatit další studia jako Universal nebo Sony, které od roku 2015 práva drží. Po odvysílání posledního snímku Spectre jsou ale opět k dispozici. Hollywood Reporter také informuje, že vyjednávání za Apple vedou  Zack Van Amburg a Jamie Erlicht, které Apple před několika měsíci přetáhl právě z filmového studia Sony. Amburg a Erlicht mají na starosti nově vznikající divizi společnosti, která usiluje například také o pronájem známého hollywoodského studia.

Apple si chce pronajmout známé hollywoodské studio. Chystá drama s Jennifer Aniston v hlavní roli

Už dříve vyšlo najevo, že za tvorbu vlastního obsahu plánuje v příštím roce Apple utratit jednu miliardu dolarů. Ačkoliv není cena práv k nové bondovce známá, spekuluje se, že pohybuje mezi dvěma až pěti miliardami dolarů. To je výrazně více, než celý rozpočet Applu pro tuto oblast. Získáním práv k dalšímu dílu slavné ságy by se ale Apple stal definitivně respektovaným hráčem na poli filmové tvorby. Pro agenta ve službách jejího veličenstva to by znamenalo jediné. Po několika letech se smartphonem od Sony by v novém snímku mohl používat pořádný telefon.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

2 Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button